Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

8 dni
11-05-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog pielgrzymki:
Cena $3295

Cena zawiera

 

 • Koszt biletów lotniczych.
 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach dwuosobowych.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika;
 • Transport na całej trasie zwiedzania.
 •  Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Opłaty podatkowe;
 • Opiekę duchową;
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach.
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, pamiątki, dewocjonalia, intencje i ofiary mszalne;
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp;
 • Zwyczajowych napiwków;
 • Ubezpieczenia medycznego/turystycznego;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego; Koszt do potwierdzenia w biurze.

HAWAJE – OAHU – WAIKIKI – PEARL HARBOR – MOLOKAI – DIAMOND HEAD – CENTRUM KULTURY POLINEZJI

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – HONOLULU

Witajcie w magicznym świecie Hawajów! Nasza niezapomniana wyprawa rozpocznie się wczesnym rankiem na lotnisku O’Hare International Airport (ORD) w Chicago. Czy jesteście gotowi na emocjonującą podróż do tropikalnego raju?

Po przylocie na Hawaje zostaniemy powitani tradycyjnymi girlandami kwiatów Lei, które od razu wprowadzą Nas w hawajski nastrój. Następnie udamy się do uroczego Waikiki, jednej z najbardziej znanych dzielnic wypoczynkowych na świecie. Będzie to idealny czas aby poczuć prawdziwy smak Hawajów , rozluźnić się po podróży i odetchnąć świeżym powietrzem.

Na zakończenie pierwszego dnia udamy się na wyjątkową kolację, podczas której będziemy mogli delektować się pysznymi lokalnymi specjałami, takimi jak świeże owoce morza, tradycyjne potrawy hawajskie i egzotyczne koktajle pod gwiazdami.

Po dniu pełnym podróży i nowych wrażeń, czas na zasłużony odpoczynek. Ale pamiętajcie, że to dopiero początek Naszej przygody na Hawajach! Czekają Nas dni pełne niesamowitych atrakcji, wycieczek i odkryć, które pozwolą Nam poznać całe piękno tego magicznego archipelagu.

Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

Honolulu, Hawaje
2.dzień

HONOLULU

Po odprężającym poranku na białym piasku hawajskiej plaży, zapraszamy  na emocjonującą podróż do historycznego Pearl Harbor. To miejsce, gdzie dla Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się II Wojna Światowa. Wyruszymy w rejs statkiem do symbolicznego miejsca upamiętniającego zatopienie krążownika “Arizona”. Ta pamiątkowa podróż pozwoli Nam zgłębić historię tego tragicznego wydarzenia, które zmieniło bieg historii.

Po powrocie na ląd, udamy się na zwiedzanie centrum Honolulu. Zaczniemy od odwiedzenia katedry, w której Ojciec Damian otrzymał święcenia kapłańskie, poczujemy ducha tego miejsca i zgłębimy jego historię. Następnie zobaczymy(z zwenątrz) majestatyczny Pałac Królewski Iolani, który uznawany jest jako symbol bogatej historii i kultury Hawajów. Nieopodal znajduje się pomnik króla Kamehamehy i królowej Liliuokalani, który jest ważnym elementem dziedzictwa tego archipelagu. Ostatnim punktem Naszej wędrówki będzie wizyta przy ratuszu i rezydencji gubernatora, gdzie poczujemy atmosferę współczesnego życia na Hawajach.

Po pełnym wrażeń dniu, zasmakujemy lokalnej kuchni, delektując się smakami hawajskimi w jednej z uroczych restauracji Honolulu.

Pearl Harbor, Hawaje
3.dzień

WYSPA OAHU

Dzień rozpoczniemy od wizyty przy gejzerze Halona i punktu widokowego Makapuu, by delektować się widokami i przyrodą.

Po intensywnym zwiedzaniu zatrzymamy się na lunch na plaży Waimanalo. Odwiedzimy także Świątynię Buddy – Byodo Inn, zanurzając się w spokoju jej otoczenia. Nie zapomnimy o wizycie na słynnej plaży surfingu Sunset i Waimea, a dzień zakończymy na plantacji ananasów firmy Dole, odkrywając tajniki ich uprawy.

Po pełnym wrażeń dniu, relaksujemy się w hotelu, czerpiąc radość z wspólnych przeżyć i zapierających dech w piersiach widoków na Wyspie Oahu.

Plaża Waimanalo, Oahu, Hawaje
Plaża Waimanalo, Oahu, Hawaje
4.dzień

WYSPA MOLOKAI

Wczesnym rankiem wyruszymy w podróż na Wyspę Molokai. Po przylocie na lotnisko spotkamy się z przewodnikiem, który zabierze Nas do serca związanego z Ojcem Damianem, Opiekunem Trędowatych. Zwiedzicie półwysep Kalaupapa, wioskę o tej samej nazwie oraz Kościół Świętego Józefa. Następnie przejedziecie do Kalawao, gdzie odwiedzimy Kościół Świętej Filomeny oraz grobowiec z relikwiami Ojca Damiana. Po chwilach relaksu na wyspie, lunch na świeżym powietrzu, powrócicie na Oahu, niosąc ze sobą niezapomniane wspomnienia.

Molokai, Hawaje
Molokai, Hawaje
5.dzień

ZATOKA HANAUMA

Po emocjonującej podróży po Wyspie Molokai przybędziemy do uroczego rezerwatu przyrody – Zatoki Hanauma. To jedno z najpiękniejszych miejsc na Hawajach, gdzie połączenie kryształowo czystej wody, kolorowych raf koralowych i malowniczych plaż zachwyci Nasze zmysły. Spędzimy niezapomniane chwile opalając się na białym piasku, nurkując w tropikalnych wodach i obserwując fascynujący świat podwodny. Spotkamy tu bogactwo kolorowych ryb i innych morskich stworzeń, co czyni to miejsce rajem dla miłośników snorkelingu i nurkowania.

Zatoka Hanauma, Oahu, Hawaje
Zatoka Hanauma, Oahu, Hawaje
6.dzień

CENTRUM KULTURY POLINEZJI

Początek dnia spędzimy na beztroskim relaksie na hawajskiej plaży, oddając się błogiemu odpoczynkowi i kojącemu szumowi fal. Po południu wyruszymy w podróż do Centrum Kultury Polinezji, zatrzymując się na malowniczym punkcie widokowym Pali, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na otaczające krajobrazy.

W centrum weźmiemy udział w fascynujących “występach” w narodowych wioskach skansenu, odkrywając bogactwo kultury Samoa, Nowej Zelandii, Fidżi, Hawajów, Markiz oraz Tonga. Przeniesiemy się w czasie, poznając tradycje, tańce i zwyczaje tych wysp. Następnie oddamy się niezwykłym wrażeniom podczas rewi na wodzie oraz obejrzymy film o życiu w oceanie. Po występach udamy się na wykwintny  obiad w formie bufetu, delektując się rozmaitymi smakami hawajskiej kuchni.

Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia, zanurzymy się w magii wielkiej nocnej rewii “HORYZONTY”, która zapewni Nam niezapomniane przeżycia i emocje. To będzie dzień pełen przygód, odkryć i niezapomnianych doświadczeń.

Centrum Kultury Polinezji, Hawaje
Centrum Kultury Polinezji, Hawaje
7.dzień

WULKAN DIAMOND HEAD

Tego dnia wyruszymy na niezapomnianą wycieczkę na szczyt wygasłego wulkanu Diamond Head, którego charakterystyczna sylwetka góruje nad kurortem Waikiki. Będziemy podziwiać panoramiczne widoki Hawajów i otaczającego oceanu, czerpiąc radość z tego unikatowego doświadczenia.

Kontynuujemy Naszą przygodę podczas spaceru przez tropikalną dżunglę do wodospadu Manoa. Otworzymy Nasze zmysły na bujną roślinność i śpiew ptaków, docierając do urokliwego wodospadu otoczonego gęstym lasem. To magiczne miejsce pozwoli Nam zanurzyć się w naturalnym pięknie Hawajów i odetchnąć świeżym powietrzem tropikalnej dżungli.

Wulkan Diamond Head, Hawaje
Wulkan Diamond Head, Hawaje
8.dzień

WYLOT Z WAIKIKI

Rankiem odpoczniemy relaksując się na pięknej plaży Waikiki, gdzie złociste piaski i szum oceanu otoczą Nas błogim spokojem. O godzinie 12 wymeldujemy się z hotelu i udamy się na zakupy, eksplorując hawajskie sklepy i szukając idealnej pamiątki z podróży. Odkryjemy bogactwo lokalnej kultury poprzez rękodzieło i smaki Hawajów.

Wieczorem przygotujemy się do wylotu na kontynent. Choć opuszczamy Hawaje, pozostaną one z Nami na zawsze jako cudowne wspomnienie.

Plaża Waikiki, Hawaje
Plaża Waikiki, Hawaje

Jeśli szukasz kolejnych doznań duchowych , polecamy również:

Polscy Męczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru.

Hiszpania 2024/2025: od Barcelony po Gibraltar

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).