Pielgrzymka do Wisconsin. Holy Hill, Champion, La Crosse

2 dni
09-26-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $395

Cena zawiera

 • Nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Śniadanie wliczone w koszt doby hotelowej
 • Grill z kiełbaskami
 • Przejazdy autokarem na całej trasie wycieczki
 • Opiekę angielskojęzycznego przewodnika
 • Rerwacje codziennej mszy swietej
 • Opieka duchownego
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu.

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia innego niz wymienione w swiadczeniach
 • Biletów wstępu na Octoberfast (koszt ok. $30/os.)
 • Degustacja wina w jednej z lokalnych winiarni
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.

Pielgrzymka do Wisconsin. Holy Hill, Champion, La Crosse

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO-MILWAUKEE- HOLY HILL- CHAMPION- GREEN BAY

Pielgrzymkę rozpoczniemy zbiórka w godzinach porannych w wyznaczonym przez organizatorów miejscu. Przejazd przez stany Illinois i Wisconsin z krótkim postojem w Milwaukee, gdzie nawiedzimy Bazylike sw. Josefata i zjemy lunch w jednej z lokalnych restauracji (koszt własnym). Z zewnątrz zobaczymy budynek muzeum sztuki po czym udamy się do Holy Hill – Basilica and National Shrine of Mary Help of Christians. Jest to rzymskokatolickie sanktuarium poświęcone NMP. Centralnym elementem sanktuarium jest Bazylika Mniejsza, a Sanktuarium gości około 300 tysięcy pielgrzymów rocznie. Zwiedzimy bazylikę, kaplice oraz otaczające ja ogrody, gdzie będziemy mieć czas na odbycie drogi krzyżowej.

Po przerwie na kawę przejazd do miejsca objawień maryjnych w Champion. Odwiedzimy tam Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Pomocy, które jest pierwszym i jedynym katolickim sanktuarium w Ameryce, zatwierdzonym przez autorytet Kościoła katolickiego. Objawienie miało miejsce na terenie obecnego sanktuarium w czasach, kiedy miasteczko jeszcze nosiło nazwę Robinsonville. Maryja objawiła się 9 października 1859 roku Belgijskiej imigrantce, Adele Brise, przedstawiając się jako „Królowa Niebios, która modli się o nawrócenie grzeszników”. Od tamtej pory tysiące pielgrzymów odwiedza to miejsce, aby modlić się o pomoc i uzdrowienie. Na terenie Sanktuarium w Champion znajduje się Kaplica Objawień, centrum modlitwy oraz centrum powitalne z historią Sanktuarium. Poznamy historie objawień maryjnych oraz weźmiemy udział w prywatnej mszy świętej w Kaplicy sanktuarium. Po wizycie w sanktuarium udamy się w drogę na grilla i nocleg do jednego z hoteli w okolicach miejscowości w Green Bay. Wolny czas w czasie którego we własnym zakresie można się udać do położonego w odległości 7 mil od hotelu kasyna.

 

2.dzień

GREEN BAY- LA CROSSE- CHICAGO

Po śniadaniu w hotelu przejazd do katolickiego miejsca kultu Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe w La Crose Wisconsin. Sanktuarium dedykowane jest Najświętszej Maryi Pannie pod wezwaniem Matki Bożej z Guadalupe. Na terenie o powierzchni 100 akrów (0,40 km²) znajdują się centrum dla odwiedzających oraz zewnętrzne strefy modlitewne, takie jak spacer różańcowy, Droga Krzyżowa i kaplica wotywna. W tym miejscu weźmiemy udział we mszy świętej po czym udamy się do samego La Crose by uczestniczyć w trwającym w weekend festiwalu piwa bilet wstępu ok $30. W czasie trwania eventu popróbujemy lokalnych piw i przysmaków oraz posłuchamy zespołów muzycznych. Ok 3-4 pm udamy się w drogę powrotna do Chicago. Po drodze przerwa na obiad (koszt wlasny).

Sanktuarium Maryjne w Champion, Wisconsin
Sanktuarium Maryjne w Champion, Wisconsin

 

Zobacz również:

Niagara. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej:

https://stjosephtravel.com/wycieczki/niagara-pielgrzymka/

Oraz inne wyjazdy organizowane przez Rek Travel:

Wielka 3jka Ameryki: Brazylia, Argentyna, Urugwaj 2024/2025

https://rektraveladventure.com/wycieczki/brazylia-2024/

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

$3295 8 dni 11-05-2024

Rajskie Hawaje: Wyspa Oahu

$1995 8 dni 10-20-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 23