Yellowstone – Wyjazd o charakterze religijnym.

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz Katalog Pielgrzymki

Cena zawiera

 • Noclegi w  hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych (istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego $420).
 • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika
 • Śniadania wliczone w koszt nocy hotelowej
 • Opieke duchownego
 • Bilety wstepów do atrakcji wymienionych w programie
 • Ognisko z kiełbaskami
 • W miarę możliwości codzienna msza święta
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowanie w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

MISSISSIPPI RIVER – BADLANDS NP- DEADWOOD – DEVILS TOWER – BIG HORN – YELLOWSTONE- KANION RZEKI YELLOWSTONE- GEJZER OLD FAITHFUL – BLACK HILLS – CRAZY HORS – MOUNT RUSHMORE – MISSOURI RIVER – TOWN 1880- DIGINITY – SOUTH DAKOTA

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Pielgrzymka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - MISSISSIPPI RIVER - BADLANDS

Wyjazd spod kościoła Św. Alberta Wielkiego w Burbank o godzinie 4 rano. Przejazd przez stany Illinois, Wisconsin, Minnesota, Południowa Dakota. W trakcie podróży regularne postoje. Wieczór zakończymy w przepięknym parku Narodowym Badlands. Przejazd na nocleg.

2.dzień

DEADWOOD - DEVILS TOWER - BIG HORN

W tym dniu udamy się do  historycznego miasteczka Deadwood. O mieście tym, założonym bezprawnie na terytorium Indian, było głośno za sprawą gorączki złota, kwitnącego hazardu i złej reputacji (morderstwa były tam na porządku dziennym). Dzisiaj Deadwood jest znanym ośrodkiem turystycznym, słynącym ze swych restauracji i kasyn gry. Po południu wizyta przy najstarszym Pomniku Narodowym Devils Tower. Jest nim granitowy rdzeń dawnego wulkanu majestatycznie wznoszący się nad równinami prerii. Diabelska Wieża jest ważnym dla Indian miejscem, gdzie spotykają oni swoich bogów i celebrują rytualne obrzędy. Przejazd przez gory Big Horn na nocleg.

3.dzień

YELLOWSTONE - PARK, KANION RZEKI, GEJZER OLD FAITHFUL

Po śniadaniu przejazd wzdłuż rzeki Yellowstone w kierunku najstarszego i jednego z najpiękniejszych parków Ameryki – Yellowstone. Zobaczymy najbardziej charakterystyczne jego zakątki. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiego Kanionu Rzeki Yellowstone by przekonać sie dlaczego Park nosi nazwę ” Zółty Kamień”. Następnie udamy się pod najbardziej znany w świecie gejzer “Old Faithful”, gdzie wraz z innymi „ciekawskimi” zaczekamy na jego erupcję. “Stary Wierny” wybucha regularnie co kilkadziesiąt minut tryskając fontanną wody i kłębami pary. Przewidziany czas wolny na spacer i samodzielną eksplorację parku. Wieczorem przejazd na nocleg.

4.dzień

BLACK HILLS - CRAZY HORS - MOUNT RUSHMORE

Z rana  przejedziemy do świętego miejsca Indian – Czarnych Wzgórz (Black Hills). Zobaczymy także wykuwaną w górze Mt. Thunderhead, niedokończoną jeszcze rzeźbę indiańskiego wodza Crazy Horse (Szalonego Konia). Dzieło to rozpoczął kilkadziesiąt lat temu Korczak Ziółkowski – urodzony w Bostonie syn polskich emigrantów. Szacuje się, że ostateczne wymiary rzeźby to 195 metrów długości i 172 metry wysokości. Ramię Szalonego Konia będzie miało 80 m długości, a głowa 27 m wysokości; dla porównania, głowy czterech prezydentów USA w Mount Rushmore mają po 60 stóp (18 m) wysokości. Pomnik jest w trakcie budowy od 1948 roku i jest daleki od ukończenia. Jeśli zostanie ukończony zgodnie z projektem, stanie się drugim co do wysokości posągiem na świecie, po Statule Wolności. Obejrzymy również wyrzeźbione w górze Mt. Rushmore słynne popiersia prezydentów, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Stanach Zjednoczonych. Rzeźba z granitu o wysokości około 60 stóp przedstawia prezydentów USA George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna. Przejazd na nocleg.

5.dzień

MISSOURI RIVER - TOWN 1880- DIGINITY - CHICAGO

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Zatrzymamy się także w punkcie widokowym nad Missouri River a następnie w miasteczku o klimacie dzikiego zachodu- historia miasta 1880 rozpoczeła się 1969 kiedy to do pobliskiego miasteczka przyjechała wytwórnia filmowa, aby nakręcić film z tego wlasnie roku. Wraz z początkiem 1880 roku  rozpoczęło się gromadzenie tego, co jest obecnie autentycznym miastem z lat 1880-1920, od budynków po zawartość. Pomysłodawcy zachowali wartość historyczną na równi z atrakcyjnością publiczną, wybierając budynki, które są nie tylko interesujące, ale historycznie poprawne dla wczesnego miasta w Południowej Dakocie. W drodze do Chicago przystaniemy przy pomniku Dignity of Earth and Sky (Godność Ziemi i Nieba).  Wysoki na 50 stóp (15,24 m) posąg ze stali nierdzewnej autorstwa Dale’a Claude’a Lamphere przedstawia rdzenną kobietę w sukience w stylu Plains. Rzeźba honoruje kulturę ludów Lakota i Dakota, które są rdzennymi mieszkańcami Południowej Dakoty. Przyjazd do Chicago późno w nocy.

 

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

$3295 8 dni 11-05-2024

Rajskie Hawaje: Wyspa Oahu

$1995 8 dni 10-20-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 23