5 dni

Yellowstone – Wyjazd o charakterze religijnym. Parafia Sw. Alberta Wiekiego w Burbank

09-13-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz Katalog Pielgrzymki

MISSISSIPPI RIVER – BADLANDS – STURGIS – DEADWOOD – DEVILS TOWER – BIG HORN – YELLOWSTONE – PARK, KANION RZEKI, GEJZER OLD FAITHFUL – BLACK HILLS – CRAZY HORS – MOUNT RUSHMORE – MISSOURI RIVER – MITCHELL (CORN PALACE) – SOUTH DAKOTA


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - MISSISSIPPI RIVER - BADLANDS

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road) o godz 4 rano. Przejazd przez stany Illinois, Wisconsin, Minnesota, Południowa Dakota. W trakcie podróży regularne postoje na posiłki i napoje. Przystanek nad rzeką Mississippi.
Wieczór zakończymy w przepięknym parku Narodowym Badlands. Przejazd na nocleg.

Badlands National Park
2.dzień

STURGIS - DEADWOOD - DEVILS TOWER - BIG HORN

Przejazd do Sturgis, mekki motocyklistów. Co roku to kilkutysięczne miasteczko staje się miejscem największego zlotu motocyklistów na świecie, przyciągając blisko pół miliona miłośników motocykli. Następnie udamy się do historycznego miasteczka Deadwood.
O mieście tym, założonym bezprawnie na terytorium Indian, było głośno za sprawą gorączki złota, kwitnącego hazardu i złej reputacji (morderstwa były tam na porządku dziennym). Dzisiaj Deadwood jest znanym ośrodkiem turystycznym, znanym ze swych restauracji i kasyn gry. Po południu wizyta przy najstarszym Pomniku Narodowym Devils Tower. Jest nim granitowy rdzeń dawnego wulkanu majestatycznie wznoszący się nad równinami prerii. Diabelska Wieża jest ważnym dla Indian miejscem, gdzie spotykają oni swoich bogów i celebrują rytualne obrzędy. Przejazd przez gory Big Horn na nocleg.

Devils Tower National Monument
3.dzień

YELLOWSTONE - PARK, KANION RZEKI, GEJZER OLD FAITHFUL

Po śniadaniu przejazd wzdłuż rzeki Yellowstone w kierunku najstarszego i jednego z najpiękniejszych parków Ameryki – Yellowstone. Zobaczymy najbardziej charakterystyczne jego zakątki. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiego Kanionu Rzeki Yellowstone by przekonać sie dlaczego Park nosi nazwę ” Zółty Kamień”. Następnie udamy się pod najbardziej znany w świecie gejzer Old Faithful, gdzie wraz z innymi „ciekawskimi” zaczekamy na jego erupcję. “Stary Wierny” wybucha regularnie co kilkadziesiąt minut tryskając fontanną wody i kłębami pary. Przewidziany czas wolny na spacer i samodzielną eksplorację parku. Wieczorem przejazd na nocleg.

Old Faithful Geyser erupting
4.dzień

BLACK HILLS - CRAZY HORS - MOUNT RUSHMORE

W tym dniu przejeżdżamy do świętego miejsca Indian – Czarnych Wzgórz (Black Hills). Zobaczymy także wykuwaną w górze Mt. Thunderhead, niedokończoną jeszcze rzeźbę indiańskiego wodza Crazy Horse (Szalonego Konia). Dzieło to rozpoczął kilkadziesiąt lat temu Korczak Ziółkowski – urodzony w Bostonie syn polskich emigrantów. Szacuje się, że ostateczne wymiary rzeźby to 195 metrów długości i 172 metry wysokości. Ramię Szalonego Konia będzie miało 80 m długości, a głowa 27 m wysokości; dla porównania, głowy czterech prezydentów USA w Mount Rushmore mają po 60 stóp (18 m) wysokości. Pomnik jest w trakcie budowy od 1948 roku i jest daleki od ukończenia. Jeśli zostanie ukończony zgodnie z projektem, stanie się drugim co do wysokości posągiem na świecie, po Statule Wolności. Obejrzymy również wyrzeźbione w górze Mt. Rushmore słynne popiersia prezydentów, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Stanach Zjednoczonych. Rzeźba z granitu o wysokości około 60 stóp przedstawia prezydentów USA George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna. Przejazd na nocleg.

Mt. Rushmore National Memorial Park in South Dakota.
5.dzień

MISSOURI RIVER - MITCHELL (CORN PALACE) - SOUTH DAKOTA - CHICAGO

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Zatrzymamy się także w punkcie widokowym nad Missouri River a następnie w farmerskim miasteczku Mitchell słynącym z Corn Palace (Pałac Kukurydziany). Elewacja tej budowli wykonana jest z kolb kukurydzy układanych każdego roku w mozaikę – obraz przypominający konkretne wydarzenia z ubiegłych lat. Odwiedzimy ponadto 1000-letnią wioskę rdzennych Amerykanów i jedyne stanowisko archeologiczne w Południowej Dakocie, które jest otwarte dla zwiedzających.
Turyści mogą obserwować prace archeologów oraz zwiedzić Muzeum Pamięci Boehnena, aby zobaczyć zrekonstruowaną lożę i znajdujące się w niej ok. 1,5 miliona artefaktów. Przyjazd do Chicago późno w nocy.

Mitchell, South Dakota,

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych (istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego – szczegóły w Biurze)
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika
  • Śniadanie w niektórych hotelach
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowanie w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).