Kanada

Kanada 2024 – Pielgrzymka – “Odkrywanie wiary i kultury”

10 dni
08-26-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog pielgrzymki:
Cena $2695

Cena zawiera

 

 • Transport klimatyzowanym autokarem z toaletą;
 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach dwuosobowych;
 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje);
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika;
 •  Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie (CN TOWER, WIOSKA HURONÓW, REJS PO RZECE ŚW. WAWRZYŃCA, AIR CANYON, Rejs statkiem: MAID OF THE MIST, JASKINIA WIATRÓW);
 • Opłaty podatkowe;
 • Opiekę duchową;
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu;

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach;
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, pamiątki, dewocjonalia, intencje i ofiary mszalne;
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp;
 • Zwyczajowych napiwków;
 • Ubezpieczenia medycznego/turystycznego;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego; Koszt do potwierdzenia w biurze.

Kanada, z racji swojego wielokulturowego charakteru, jest domem dla różnorodnych wyznań chrześcijańskich, które odgrywają istotną rolę w życiu społecznym i kulturowym kraju. Kulturowa różnorodność Kanady sprawia, że jest to miejsce, gdzie spotykają się ludzie z różnych części świata, co przyczynia się do unikalnego charakteru społecznego i kulturowego.

 

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – TORONTO

Wyjazd z Chicago do Seminarium Ceryla i Metodego w Orchard Lake (trasa 463 km). Po drodze przerwa na posiłek. Zwiedzanie założonego w 1885 r. przez Ojca Dąbrowskiego. Jest pierwszym seminarium w stanie Michigan i jedynym w Stanach Zjednoczonych poświęconym przygotowaniu seminarzystów urodzonych za granicą, głównie w Polsce, do służby kościołowi katolickiemu w USA.

Msza Święta w Polonijnym Sanktuarium Matki Bożej w Orchard Lake. Przekroczenie granicy z Kanadą i przejazd do Toronto.

Kolacja i nocleg w Toronto.

Kanada 2024- Pielgrzymka Śladami Wiary

2.dzień

TORONTO

Po śniadaniu zwiedzanie największego miasta w Kanadzie – Toronto, będącego jednocześnie centrum finansowym i ekonomiczną stolicą kraju. Ze względu na parki i zielone skwerki znajdujce się niemal w całym centrum, miasto uchodzi za jedno z najbardziej zielonych miast na świecie .

Na początek największa atrakcja miasta – wieża transmisyjna CN Tower (553 m- 1,815.3 ft), z której rozpościerają się spektakularne widoki na panoramę miasta. Następnie udamy się pod arenę sportową Rogers Centre (SkyDome), przejedziemy przez biznesową dzielnicę miasta oraz miniemy takie miejsca jak: Parliament, Queen’s Park, City Hall oraz Uniwersytet.

Przejazd do Mississauga. Zwiedzanie Port Credit- wioski położonej wzdłuż linii brzegowej jeziora Ontario. Jest to urocza wioska, której początki sięgają 1720 roku, a jej rdzeń stanowi dzielnica słynąca z pięknej architektury, uroczych parków i przystani nad jeziorem. Zwiedzanie i Msza Święta w kościele Św. Maxymiliana Marii Kolbe– największej polonijnej parafii na świecie. Zwiedzanie kościoła św. Eugeniusza i Matki Bożej Ludźmierskiej w Brampton.

Nocleg i kolacja w Toronto.

 

Toronto, Kanada
3.dzień

MIDLAND

Po śniadaniu wyjazd do Świątyni Męczenników. Dojazd do Midland, 16-sto tysiecznego miasta położonego nad Georgian Bay. Wokół rozciąga sie kraina 30-stu tysięcy jezior. Wizyta w Świątyni Męczenników Kanadyjskich i msza święta w intencji naszych pielgrzymów. Po mszy opowieść o Świętych Jezuitach i ich męczeństwie. Następnie wizyta w misji i wiosce Huronów. Jeszcze chwila w SS Keewatian i opowieści o nieznanych epizodach znad Wielkich Jezior.

Powrot do hotelu.

Świątynia Męczenników, Midland, Kanada
Świątynia Męczenników, Midland, Kanada
4.dzień

MONTREAL

Po śniadaniu przejazd z Toronto do Montrealu (trasa ok. 545 km), należącego do prowincji Quebec. Największa prowincja Kanady i jednocześnie największe francuskojęzyczne terytorium. Obszar, w którym większość populacji zachowała język i kulturę , odziedziczone po francuskich przodkach. Dla chętnych godzinny rejs statkiem po rzece Św. Wawrzyńca w rejonie Parku 1000 Wysp (ok. 30 USD/os).

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Montrealu.

Montreal, Kanada
Montreal, Kanada
5.dzień

MONTREAL-QUEBEC CITY

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Montrealu obejmie takie atrakcje jak: Stare Miasto oraz Plac Jacques-Cartier, Bazylika Notre-Dame czy lesiste zbocza Mount Royal wraz z deptakami oraz pełne zieleni dzielnice handlowo-biznesowe. Zobaczymy także Stadion Olimpijski i Uniwersytet, położone wzdłuż nabrzeża rzeki Św. Wawrzyńca, Bazyliki Św Jozefa. Msza święta w Oratorium św. Józefa w Montrealu.

Przejazd do Quebec City. Po drodze zatrzymamy się w jednym z miejsc, gdzie wytwarzany jest syrop klonowy.

Nocleg w Quebec City.

Bazylika Notre-Dame, Kanada
Bazylika Notre-Dame, Kanada
6.dzień

QUEBEC CITY

Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto do dziś zachowało charakter dawnej siedziby francuskiej placówki kolonialnej, ze swymi 400-letnimi, kamiennymi murami, brukowanymi uliczkami, przechodzącymi w nowoczesne dzielnice, wypełnione modnymi restauracjami, klubami i butikami.

Zwiedzanie starej części miasta oraz przejazd obok Place Royale, Plac d’Armes, położoną na klifie Cytadelę oraz wzdłuż ciągnących się nad rzeką ,Tarasów Dufferina. Zwiedzanie i Msza Święta w Sanktuarium Sainte Anne de Beaupre. Zobaczymy także jeden z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie – imponująy, luksusowy Fairmont Le Château Frontenac. Zatrzymamy się w punkcie widokowym na wodospad Montmorency, a następnie pojedziemy nad kanion Sainte Anne. Tutaj chętni mogą skorzystać z Air Canyon – przejazdu na krzesełkach zawieszonych na linie nad kanionem. Piękne widoki i emocje gwarantowane. Nocleg w hotelu w okolicy wodospadu Montmorency, na obrzeżach Quebec City.

Quebec City, Kanada
Quebec City, Kanada

 

7.dzień

QUEBEC CITY- OTTAWA

Po śniadaniu przejazd do stolicy Kanady – Ottawy (trasa ok. 200 km). Dynamicznie rozwijające się miasto oferuje wiele atrakcji milionom turystów. Zwiedzimy siedzibę Parlamentu mieszczącego się w neogotyckim budynku, Lauriel House, zobaczymy odprawę warty honorowej oraz placu targowego Byward Market, przy którym znajduje się wiele restauracji i kafejek. Przejedziemy także wzdłuż Kanału Rideau (202 km dł.) – najstarszego kanału wodnego w Ameryce Północnej, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, łączącego stolicę z miastem Kingston. Ponadto, przejdziemy obok: Muzeum Technologii, Narodowej Galerii Sztuki oraz Muzeum Cywilizacji. Msza święta w katedrze.

Nocleg w hotelu w Ottawie.

Ottawa, Kanada
8.dzień

OTTAWA-HUNTSVILLE

Śniadanie w hotelu. Przejazd z Ottawy na tereny pięknego Algonquin Provincial Park (7725 km2), znajdującym się w centralnej części prowincji Ontario. Park stanowi popularne miejsce piknikowego wypoczynku mieszkańców Toronto i Ottawy ze względu na bliskość bujnych lasów, jezior i rzek. Odpoczynek wśród klonów, z możliwością obcowania wśród osobliwej flory i fauny tego malowniczego regionu. Warto dodać , iż Algonquin stanowi jedną z najlepszych lokalizacji w całej Ameryce Północnej do sfotografowania łosia, a ponadto jelenia wirginijskiego oraz bobra.

Przejazd do hotelu w miejscowości Huntsville.

Algonquin Provincial Park, Kanada
Algonquin Provincial Park, Kanada
9.dzień

HUNTSVILLE- NIAGARA

Po śniadaniu przejazd nad Wodospad Niagara. Oglądanie wodospadu od strony kanadyjskiej. Po południu przejazd wzdłuż rzeki Niagara, wyznaczającej jednocześnie granicę z USA. Zatrzymamy się w XIX-wiecznym mieście Niagara-On-The-Lake, leżącym nad samym jeziorem Ontario. Czas wolny na zdjęcia oraz zakup lokalnych pamiątek.

Przejazd do miasteczka Niagara (USA).

Wodospad Niagara, Kanada
Wodospad Niagara, Kanada

 

10.dzień

NIAGARA -CHICAGO

Po śniadaniu przejście do Wodospadu Niagara, który podziwiać będziemy ze specjalnej platformy widokowej. Rejs słynnym statkiem „Maid of the Mist” pod sam wodospad i zejście do Groty Wiatrów. Spacer na Kozią Wyspę. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Około południa udamy się w drogę powrotną do Chicago. Przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Maid of the Mist, Kanada

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Oahu, Hawaje

Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

$3295 8 dni 11-05-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 21