Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog pielgrzymki:
Cena $2895

Cena zawiera

 

 • Koszt biletu lotniczego Chicago-Lima- Chicago;
 • Koszt biletu krajowego Lima-Cusco-Lima;
 • Opłaty bagażowe zgodnie z taryfą operatora;
 • Zwiedzanie zgodnie z programem;
 • Noclegi w hotelach o wysokich standardach turystycznych;
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych;
 • Bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie.
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu;
 • Transport z i na lotnisko na terenie Peru;
 • Wyżywienie dwa razy dziennie (oprócz dni przelotów). Bez napojów innych niż woda;
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę lokalnych przewodników w języku polskim;
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne;
 • Opłaty podatkowe;
 • Opiekę duchową;
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach.

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach;
 • Kosztów trekkingu po Górach Tęczowych;
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, pamiątki, dewocjonalia, intencje i ofiary mszalne;
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp;
 • Zwyczajowych napiwków około $100, koszt do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym;
 • Ubezpieczenia turystycznego;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego $400. Koszt do potwierdzenia w biurze.

Peru

Przepiękne, starannie dobrane kościoły w stylu inkasko- kolonialnym. Sentymentalne, szczególnie dla Polaków, Sanktuarium w Pariacoto. Fascynujące fragmenty stolicy Peru- Limy. Piękne widoki na Andy w rejonie Cusco. Duża dawka historii oraz kultury. To Nasza propozycja wyjazdu pielgrzymkowego po dawnym kraju Inków.

 

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – LIMA

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Limy. Przylot do stolicy Peru w godzinach wieczornych. Po załatwieniu formalności emigracyjnych przejazd do hotelu na nocleg. Czas wolny i odpoczynek.

Peru, Lima
2.dzień

LIMA-CUSCO- COCHAHASI ZOO- PISAC- ANDAHUAILLIAS- CUSCO

Poranny przelot do Cusco. Dziś czeka nas intensywny dzień wyprawy. Po przylocie udamy się w kierunku ruin w Pisac. Zaobserwujemy proste i zaawansowane konstrukcje budowlane z czasów Inków oraz ręcznie obrabiane monolity. Międzyczasie będziemy chłonąć i kontemplować różnorodną i oryginalną scenerię pokrytych śniegiem gór, kwitnących łąk, ciemnoniebieskich jezior z unikatową florą i fauną. Poznamy najpiękniejsze peruwiańskie zwierzęta i dowiemy się dlaczego są tak cenne nie tylko w Peru ale i na całym świecie. Będzie okazja pospacerować po lokalnym, bajecznie kolorowym ryneczku miasta.

Peru, Cusco
3.dzień

CUSCO-ANDAHUALILLAS-OLLANTAYTAMBOO- AGUAS-CALIENTES

Okolice Cusco- historycznej stolicy państwa Inków zwanego Tahuantinsuyo to przepiękne tereny, które warto poznać. W tym dniu zwiedzimy XVII wieczny Kościół pod wezwaniem Świętego Piotra Apostoła w Andahuaylillas(Przez wielu nazywany „Kaplicą Sykstyńską Ameryki”). Przejedziemy tez do przpieknego kościoła w Huaro. Jeżeli będzie taka możliwość, Odbędzie się msza święta z udziałem grupy.

Nastepnie kontynujemy wyprawę do niepowtarzalnej i urokliwej krajobrazowo Świętej Doliny Inków. Nie zabraknie wizyty w inkaskich ruinach w uroczym miasteczku Ollantaytambo. Msza święta w jednym z malowniczo usytuowanych, na trasie, kościołów( w Chinchero, Maras lub Ollantaytambo). Wieczorem odwiedzimy ludowe targowisko, następnie udamy się na dworzec kolejowy, skąd pociągiem turystycznym „Expedition” przejedziemy do Aguas Calientes. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg

Peru, Cusco

 

4.dzień

AGUAS CALIENTES- MACHU PICCHU-CUSCO

Rankiem wyruszymy w kierunku ruin „Zaginionego Miasta Inków”. Machu Picchu uznawane za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Zwiedzimy poszczególne sektory: świątynie, dzielnice mieszkalne, kamieniołom i kalendarz słoneczny. Poznamy historie powstania i odkrycia tego miejsca. Wyjdziemy po licznych kamiennych stopniach, by ze szczytu móc podziwiać ruiny w całej ich okazałości oraz cieszyć się widokiem na Huayna Picchu i rzekę Urubamba opływającą kamienne miasto. Dla chętnych możliwość odbycia dłuższego spaceru do Inti Punku- Bramy Słońca. Msza świeta w Aguas Calientes.  W drodze powrotnej do Cusco obejrzymy ruiny obiektu archeologicznego w Moray oraz saliny w Salineras de Maras. Dzień zakończymy w Cusco.

Peru, Machu Picchu

 

5.dzień

CUSCO

Śniadanie. Dzień szósty jest dniem wolnym na samodzielny spacer po centrum miasta oraz pobliskiej dzielnicy San Blas. Dla chetnych w tym dniu mozliwość wyjazdu na trekking po Górach Tęczowych(płatne dodatkowo). Wieczorne spotkanie grupy. Kolacja. Nocleg.

Peru, Góry Tęczowe

 

6.dzień

CUSCO-LIMA

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Cusco i przelot do Limy. W drodze do Pariacoto  zwiedzimy jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych w Peru i zatrzymamy się przy świątyni Sechin. Nocleg w Cosma.

Peru, Lima
7.dzień

PARIACOTO-LIMA

Po śniadaniu wyruszamy do Pariacoto.  W samym mieście weźmiemy udział w nabożeństwie ku czci męczeńskiej śmierci Naszych rodaków- ojca Michała i Zbigniewa. Przejdziemy drogą krzyżową z domu franciszkanów, gdzie znajduje się kaplica z grobem męczenników, aż po miejsce w którym zginęli. Wieczorem powrót do Limy.

Peru, Pariacoto

 

 

8.dzień

LIMA

W dniu ósmym całodniowe zwiedzanie stolicy Peru. Spacerując po Limie szczególną uwagę zwrócimy na liczne polskie akcenty i znane osobistości polskiego pochodzenia, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. W następstwie państwa Peru. Eksploracje i poznawanie historii „Miasta Królów” rozpoczniemy od Plaza Mayor i rozmieszczonych wokoło atrakcji turystycznych. Obejrzymy Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi i Dworzec Kolei Transandyjskiej.  Odwiedzimy najważniejsze religijne obiekty w Limie, by móc się pomodlić i podziwiać pozłacane ołtarze oraz ozdobne kopuły. Zobaczymy m.in. Bazylikę Św. Dominika, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Katedrę Św. Franciszka. Odbędziemy wycieczkę po tajemniczych katakumbach klasztoru Świętego. Oba miejsca przybliżą Nam historię peruwiańskich świątyń.

Jeżeli czas pozwoli odwiedzimy dodatkowe atrakcje turystyczne miasta, których nie udało się zobaczyć w trzecim dniu pobytu. Zwiedzimy Muzeum Larco Herrera i mieszczącą się w nim niezwykłą kolekcję: wyrobów garncarskich, ze złota, ceramiki i materiałów z czasów prainkaskich. Będzie okazja odwiedzić Inca Market. Dzień zakończymy spacerem po Miraflores w okolicy Larcomar, z zachodem słońca i pożegnalną kolacją. Nocleg

Cusco, Peru
9.dzień

LIMA-USA

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot z Limy. Lot powrotny do kraju. Przylot 29 maja, po polnocy. 

Sprawdź inne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$3395 10 dni 09-29-2024

Meksyk 2024- pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z trzydniowym odpoczynkiem w Acapulco. Grupa angielskojęzyczna).

N/A 10 dni
Meksyk

Meksyk – Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. Wyjazd 8 dni.

$1595 8 dni 11-19-2024

Meksyk 2024-pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z dwudniowym odpoczynkiem w Acapulco).

N/A 9 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 21