Wschodnie Wybrzeże USA- pielgrzymka

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $995

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej,
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych,
 • śniadania wliczone w koszt doby hotelowej,
 • transport na całej trasie wycieczki,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • codzienne msze świete- o ile to mozliwe w wybranych sanktuariach,
 • opiekę duchową

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem wymienionych w świadczeniach;
 • wydatków natury osobistej: pamiątki, ofiara mszalna, zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika;
 • odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • biletów wstępu ok$200

Plan podróży

1.dzień

CHICAGO-DOYLESTOWN

Spotkanie grupy pod biurem Rek Travel Services w Chicago. Całodzienny przejazd do Doylestown w Pensylwanii. Po drodze krótkie przerwy na kawę i posiłki.

Doylestown, “Amerykańska Częstochowa”
2.dzień

DOYLESTOWN- NOWY JORK

W tym dniu zwiedzimy: Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, dawny Kościół i cmentarz oraz weźmiemy udział w mszy świętej o godzinie 12:30. Sanktuarium powstało z inicjatywy ojca Michała Zembrzuskiego, którego celem było stworzenie, na terenie Stanów Zjednoczonych, odpowiednika polskiej Częstochowy. Wewnątrz świątyni znajduje się replika obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce premiera Polski – Ignacego Jana Paderewskiego. Popołudniu przejazd na nocleg do Nowego Jorku. Wieczorem czas wolny.

Nowy Jork

 

3.dzień

NOWY JORK

Zwiedzanie Nowego Jorku zaczniemy od rejsu statkiem wokół Liberty Island. Po rejsie i obejrzeniu jednego z „ must see” Nowego Jorku udamy się na pieszy spacer po Dolnym Manhattanie. Krocząc ulicami „Wielkiego Jabłka”. Zwrócimy uwagę na najsłynniejsze jego budowle i obiekty. W programie: początek ulicy Broadway oraz najstarszy miejski park- Bowling Green. Złapiemy byka za rogi po czym wyruszymy obejrzeć budynek, w którym zrodziła się finansowa potęga Johna D. Rockefellera. Zakwaterowanie w hotelu- czas wolny.

 

Nowy Jork
4.dzień

NOWY JORK

Zobaczymy obiekty pozostałe po dawnych, wielkich armatorach, m.in. właścicieli Titanica. Nawiedzimy Kościół Św. Trójcy oraz WTC (Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu Bliźniacze Wieże. Obecnie dwa memoriały upamiętniające każdą z wież zniszczonych w zamachu z 11 września 2001.  Przemierzając słynną Wall Street miniemy budynek Giełdy Nowojorskiej. Ze starej przystani South Street Sea Port napawać się będziemy widokiem na Brooklyn Bridge (jeden z tych mostów, które trzeba uwiecznić i zobaczyć).  Przystaniemy przy budynku ONZ i odwiedzimy: Metropolitan Opera i Rockefeller Center. Panoramę Manhattanu podziwiać będziemy z  jednego z wybranych tarasów widokowych w mieście. Popołudniu przewidziane jest uczestnictwo we Mszy świętej w jednej z wybranych katedr.  Dzień zakończmy na najbardziej ruchliwej, oświetlonej gigantycznymi neonami, ulicy świata- Times Square. Czwartego dnia przejazd na nocleg w okolice Buffalo.

Nowy Jork, Time Square
5.dzień

NIAGARA FALLS-CHICAGO

Wodospad Niagara

W ostatnim dniu pielgrzymki udamy się do leżących na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, Wodospadów Niagara Falls. Tu wyruszymy na podbój wodospadów, które rozpalają umysł globtroterów z całego świata.  Naszą przygodę rozpoczniemy od rejsu statkiem pod Końską Podkowę. Następnie zalani bryzą spadającej wody, pełni euforii udamy się na spacer po terenie najstarszego w Stanach Zjednoczonych Parku Stanowego, gdzie z wyznaczonych punktów widokowych uwiecznimy błogi widok na główny wodospad oraz położone nieopodal: Amerykanina  i Welon Panny Młodej. Popołudniu udamy się w drogę powrotna. Dojazd do Chicago około północy.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

$3295 8 dni 11-05-2024

Rajskie Hawaje: Wyspa Oahu

$1995 8 dni 10-20-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 23