Pielgrzymka do Miejsc Objawien Maryjnych w Champion

1 dni
07-21-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $150

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Opieke lokalnego przewodnika
  • Koszt prywatnej mszy swietej w sanktuarium
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej: napoje, zwyczajowe napiwki, ofiara na tacę itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godz. 5:00 rano spod biura Rek Travel w Chicago. Zbiórka grupy w Burbank o 6:00 pod Kosciolem Swietego Alberta. Przejazd do miejsca objawień maryjnych w Champion, w stanie Wisconsin. Odwiedzimy tam Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Pomocy, które jest  pierwszym i jedynym katolickim sanktuarium w Ameryce, zatwierdzonym przez autorytet Kościoła katolickiego.
Objawienie miało miejsce na terenie obecnego sanktuarium, w czasach kiedy miasteczko jeszcze nosiło nazwę Robinsonville (obecnie Champion). Maryja objawiła się 9 października 1859 roku Belgijskiej imigrantce, Adele Brise, przedstawiając się jako „Królowa Niebios, która modli się o nawrócenie grzeszników”. Od tamtej pory tysiące pielgrzymów odwiedza to miejsce aby modlić się o pomoc i uzdrowienie.
Na terenie Sanktuarium w Champion znajduje się Kaplica Objawień, centrum modlitwy oraz centrum powitalne z historią Sanktuarium. Na zewnątrz są stacje drogi krzyżowej i miejsce na spacery w odosobnieniu, by oddać się modlitwie różańcowej. Do dyspozycji pielgrzymów jest ponadto kawiarnia, sklep z pamiątkami oraz oryginalny zabytkowy budynek szkoły, w którym Adele Brise kiedyś nauczała.
W programie zwiedzania sanktuarium:
Msza Święta (prywatna, tylko dla naszej grupy) w Kaplicy sanktuarium
Oratorium i Kaplica Objawień
Miejsce pochówku Adele Brise
Groty poświęcone Matce Boskiej z Lourdes i Fatimy
Stacje Drogi Krzyżowej
Modlitwa różańcowa w otaczających ogrodach
Sztuka sakralna – Pieta, rzeźby i posągi Świętej Rodziny, Św. Józefa, Św. Franciszka z Asyżu, Matki Najświętszej, Św. Michała Archanioła, replika Miłosierdzia Bożego i Ukrzyżowania
Czas na lunch (własny lunch w wynajętej sali, ok. 30 min)
Po wizycie w sanktuarum udamy się w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu obiad a jeśli czas pozwoli i pogoda dopisze, krótki przystanek w mieście Milwaukee. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych (około 8 pm).

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

HAWAII

Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

$3295 8 dni 11-05-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 24