Kalifornia i Najpiękniejsze Parki Narodowe

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych lub czteroosobowych. Koszt zakwaterowania w pokoju dwuosobowym to $1795/ os, w pokoju czteroosobowym $1495/os.
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Kalifornia i Najpiękniejsze Parki Narodowe

Gorące źródła

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Pielgrzymka

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed budyku parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Sterling Heights w stanie Michigan we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Chicago i zwiedzanie miasta. Po południu wyjazd na nocleg w okolicach Wisconsin Dells.

2.dzień

Przejazd przez stany  Wisconsin, Minnesota, Południowa Dakota. Postój w widokowym miejscu nad Missouri River. Przed zmierzchem zwiedzanie Parku Narodowego Badlands. Przed wjazdem na parkową obwodnicę postój w miejscu, gdzie zadomowiła się kolonia piesków preriowych. Nocleg w stylowym miasteczku dzikiego zachodu – Wall.

3.dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Badlands. Góry Black Hills i wizyta pod Mt Rushmore, gdzie w skalnym zboczu wykuto popiersia czterech prezydentów. Dalsza droga przez malownicze góry Big Horn i stan Wyoming. Przyjazd na nocleg do motelu położonego u podnóża Gór Skalistych.

4.dzień

W tym dniu od rana pokonujemy Góry Skaliste. Przejazd niezwykle widokową trasą przez pasmo Big Horn w kierunku Parku Narodowego Yellowstone.

Zwiedzanie Yellowstone, najstarszego parku narodowego na świecie, w czasie przejazdu po parkowej obwodnicy. Zobaczymy między innymi wodospady i słynny Wielki Kanion rzeki Yellowstone. Obejrzymy także liczne gejzery, bulgoczące błota, kolorowe oczka wodne, stada bizonów, a przy odrobinie szczęścia może spotkamy niedźwiedzia.

Ostatni postój planujemy przy najsłynniejszym gejzerze Old Faithful gdzie zaczekamy na jego erupcję. Przejazd na nocleg w stanie Wyoming.

5.dzień

Dzień 5

Przejazd przez Idaho, Utah i Nevadę w kierunku do Kalifornii. Przejazd do Salt Lake City, stolicy stanu Utah i światowej stolicy Mormonów. Wizyta na Temple Square (Placu Kościelnym) miejscu, od którego Mormoni rozpoczęli budowę miasta.

Dalszy przejazd wzdłuż słonego jeziora Salt Lake. Zobaczymy jak uzyskuje się sól z jeziora i co to jest zjawisko fata morgana.

Postój przy słynnym torze Bonneville, gdzie na dnie wyschniętego jeziora bite są rekordy prędkości. W czasie dalszego przejazdu podziwianie krajobrazów Pustyni Wielkiego Słonego Jeziora (Great Salt Lake Desert) oraz kamiennych pustyń Nevady.

Przejazd na nocleg w Reno.

6.dzień

Od rana pokonujemy kolejny łańcuch górski na trasie naszej wycieczki, góry Sierra Nevada. Wjeżdżamy do Kalifornii i kierujemy się do San Francisco, gdzie powinniśmy dotrzeć w południe. Podziwiamy widok miasta i zatoki z Wyspy Skarbów (Traesure Island).

Przejazd przez Golden Gate Bridge z postojem w punkcie widokowym.

Wizyta na przystani „Fisherman’s Warf” oraz rejs statkiem po zatoce w kierunku otwartego oceanu. Wspaniały widok od dołu mostu Golden Gate.

Opłynięcie w najbliższej odległości wyspy Alcatraz z ruinami dawnego słynnego więzienia.

Przejażdżka otwartym tramwajem linowym, gdzie sam motorniczy zachęca do stania na zewnętrznych stopniach. Spacer po najbardziej stromej i krętej ulicy świata Lombard Street oraz wizyta w Chińskiej Dzielnicy.

Wieczorem przejazd do hotelu znajdującego się na trasie do parku Yosemite.

7.dzień

Wjeżdżamy do najpiękniejszej polodowcowej doliny świata, Parku Narodowego Yosemite. Z wybranych punktów widokowych oglądamy cudowne krajobrazy doliny, a także najwyższe na kontynencie wodospady Yosemite Falls oraz gigantyczne jednolite granitowe skały jak El Capitan.

Odwiedzimy Centrum Turystyczne i udamy się w krótką pieszą wędrówkę pod jeden z wodospadów. Wśród przepięknych widoków przejedziemy do miejsca, gdzie na terenie parku rosną największe drzewa świata – Sekwoje.

Po spacerze w gigantycznym lesie udajemy się w dalszą drogę do Los Angeles. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem.

8.dzień

Zwiedzanie Los Angeles rozpoczynamy od Hollywood.

Spacer „Aleją Gwiazd”. Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów. Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood.

Miasteczko Beverly Hills oraz dzielnica, gdzie przy ulicy Rodeo Dr. słynne gwiazdy odwiedzają ulokowane tam najdroższe sklepy.

Przejazd przez miasto do Santa Monica, słynnej dzielnicy nad oceanem. Spacer po plaży i molo. W dalszej części zwiadzania Los Angeles zobaczymy Music Center, gdzie wręczane były nagrody Akademii Filmowej – Oskary, a także historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia franciszkańskiej misji w 1781 roku rozpoczęła się historia Los Angeles.

Wyjeżdżamy z Los Angeles i udajemy się w drogę do Las Vegas. Przejazd przez gorącą Pustynię Mojave, gdzie jak oaza wyrosło jedyne w sobie królestwo hazardu – niepowtarzalne Las Vegas. Spacer po głównej ulicy miasta Las Vegas Blvd i zwiedzanie najefektowniejszych kasyn.

9.dzień

Wyjazd z Las Vegas w kierunku Arizony i Grand Canyon. Przed wjazdem na teren parku narodowego, w centrum turystycznym obejrzymy film I-MAX o Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado. Oglądanie kanionu z głównego punktu widokowego na południowej krawędzi.

Wyjeżdżamy z parku wschodnią bramą. Po drodze postoje w wybranych punktach widokowych. Dalszy przejazd wśród malowniczych krajobrazów Arizony i po terenach największego w Stanach Zjednoczonych indiańskiego rezerwatu zamieszkałego przez Indian Navajo.

Nocleg na terenie rezerwatu.

 

 

 

10.dzień

Wyjazd z hotelu wcześnie rano. Przejazd do westernowej doliny Monument Valey, chyba najbardziej obfotografowanego miejsca w USA. Wspaniałe krajobrazy dzikiej doliny znane są z wielu filmów i reklam.

Dalsza droga przez stan Utah wiedzie malowniczą trasą wśród terenów uznanych za najbardziej dzikie w Stanach Zjednoczonych. W krainie kanionów jaką jest Utah zwiedzimy jeden z najciekawszych parków, Arches National Park.

Opuszczamy Utah i wjeżdżamy do kolejnego, niezmiernie zróżnicowanego krajobrazowo stanu jakim jest Kolorado. Po drodze Wielka Dolina – zielona oaza pośród powulkanicznych wzgórz o płasko zakończonych wierzchołkach. Stoi tutaj największa w świecie tego typu góra, Grand Mesa. Dojazd na nocleg w Glenwood Springs.

11.dzień

Kontynuujemy podróż w drogę powrotną. Przejeżdżamy przez wielkie równiny i prerie dawnego Dzikiego Zachodu. Droga prowadzi przez Kolorado, Nebraskę i Iowa. Nocleg w okollicy stolicy Iowa,  Des Moines.

 

 

 

12.dzień

Przejazd do Sterling Heights w stanie Michigan, gdzie kończy się nasza wycieczka.

 

 

Podobne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Pielgrzymka na Hawaje – Śladami Świętego Damiana

$3295 8 dni 11-05-2024

Rajskie Hawaje: Wyspa Oahu

$1995 8 dni 10-20-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 23