Wietnam i Kambodża – Wyjazd Pielgrzymkowy

13 dni
04-07-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz ulotke
Cena $2695

Cena zawiera

 

 • przeloty wewnętrzne
 • noclegi w hotelach 4-gwiazdkowych, w pokojach dwuosobowych z łazienką,
 • wyżywienie: 10 śniadań, 9 kolacji, 2 lunche, 1 brunch – bez napojów
 • 1-nocny rejs wycieczkowy (pakiet w Zatoce Ha Long z zakwaterowaniem, kajakiem, wyżywieniem i wszelkimi opłatami)
 • rejs łodzią wiosłową w Tam Coc, Ninh Binh
 • prywatna wycieczka łodzią w delcie Mekongu
 • prywatna wycieczka łodzią po jeziorze Tonle Sap
 • przejazdy klimatyzowanym, prywatnym transportem (autokar oraz minibus w Angkar, Kulen Mount, Bantei Srey). Autokar zagwarantowany jest tylko w przypadku grupy liczacej min 20 uczestników
 • przejazd kolejką linowa Ba Na Hills (dwie strony)
 • wszystkie opłaty za wstęp do miejsc zwiedzania wymienionych w programie
 • bilety na wodny spektakl kukiełkowy
 • prywatna wycieczka minibusami do Phnom Kulen i Bantey Srei
 • zwiedzanie zabytków Angkor Wat wraz z transportem(tuk tuk, autobus)
 • pakiet Tra Que Village z masażem stóp
 • opieka lokalnego przewodnika, mówiącego po angielsku
 • opieka pilota mówiącego po polsku i angielsku
 • poduszka-prezent wyprodukowana w Wietnamie – dla każdego uczestnika
 • msze święte – w miarę możliwości – w wybranych sanktuariach
 • butelkowana woda pitna (2 butelki/osoba/dzień)
 • grupowe ubezpieczenie medyczne z klauzulą na wypadek zachorowania na COVID-19
 • koszt wizy do Wietnamu.
 • zwyczajowe napiwki

 

UWAGA: Osoby podróżujące na paszportach polskich potrzebują wizy wielokrotnego wjazdu. Wszyscy podróżujący do wizy na 2 tygodnie przed wyjazdem zobowiązani są dostarczyć skan paszportu oraz zdjęcie paszportowe(twarz bez okularów na białym tle) w formacie PNG lub JPG.

Cena nie zawiera

 • przeloty międzynarodowe
 • wyżywienia innego, niż podane w świadczeniach
 • bagażu- koszt zgodnie z  taryfą operatora. Do potwierdzenia na spotkaniu przed wyjazdem grupy.
 • napojów do posiłków
 • minibaru w hotelach
 • wydatki natury osobistej: drinki, pamiątki, ofiara/intencja mszalna
 • koszt ubezpieczenia turystycznego – informacje w Biurze Rek Travel
 • atrakcji innych niż wymienione w programie
 • odszkodowanie w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego $450.

HANOI – NINH BINH – SO KIEN  – TAM COC – HA LONG – HUE – LA VANG – THIEN AN – HOI AN – TRA QUE – BA NA HILLS – DA NANG – SIEM REAP – ANGKOR – PHNOM KULEN MOUNT – BANTEY SREI – APSARA – TONLE SAPE LAKE

Jaskinie

Kultura i historia

Pielgrzymka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z CHICAGO

Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Hanoi, stolicy Wietnamu.

2.dzień

HANOI

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Noi Bai w Hanoi, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i przedstawicielem lokalnego kontrahenta, następnie przejazd do centrum miasta i zameldowanie w hotelu. Krótki odpoczynek po długiej podróży. Późnym popołudniem odwiedzimy Katedrę św. Józefa i Arcybiskupa Hanoi. Wysłuchamy opowiedzianej przez wikariusza historii o życiu społeczności katolickiej w Hanoi. Wieczorem udamy się na powitalną kolację do przyjemnej restauracji, ze smacznym wietnamskim jedzeniem. Nocleg w hotelu w Hanoi.

3.dzień

HANOI - ZWIEDZANIE MIASTA

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Mauzoleum Ho Chi Minha oraz jego rezydencji, czyli Domu na Palach. W skład tego kompleksu wchodzi również Pagoda Jednej Kolumny, której początki sięgają założenia miasta. Kontynuujemy zwiedzanie Van Mieu-Quoc Tu Giam (Świątynia Literatury i pierwszy uniwersytet w Wietnamie). Odwiedzimy również rzymskokatolicki kościół Cua Bac, który w 2006 roku został wybrany jako miejsce mszy dla prezydenta Stanów Zjednoczonych – George’a Busha. Obecnie kocioł Cua Bac oferuje niedzielną mszę w języku angielskim – jest to międzynarodowa kongregacja w Hanoi. Po prywatnej mszy kontynuujemy zwiedzanie – przejdziemy starymi ulicami Hanoi i zobaczymy jezioro Hoan Kiem. Wycieczka kończy się niesamowitym wodnym pokazem kukiełek, jedynym w swoim rodzaju w Wietnamie. Kolację zjemy w wietnamskiej restauracji. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu
w Hanoi.

 

4.dzień

HANOI - SO KIEN BASILICA - NINH BINH

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Ninh Binh. Po drodze odwiedzimy Bazylikę So Kien, zbudowaną w stylu kolonialnego neogotyku. Spotkamy się z wikariuszem a następnie weźmiemy udział w prywatnej Mszy Świętej. Po mszy udamy się do Tam Coc na wycieczkę łodzią wiosłową, wzdłuż kanału, w kierunku jaskiń. Poznamy życie rybaków, piękne krajobrazy – zachwycające pięknem formacji krasowych, z których słynie Tam Coc. Czas wolny na lunch. Po południu kontynuujemy zwiedzanie udając się do katedry Phat Diem, która została zbudowana przez księdza Ojca Tran Luc w 1891 roku i jest przykładem połączenia francuskiej i wietnamskiej architektury sakralnej. Ta kamienna budowla to arcydzieło, którego nie można przegapić. Kolacja w lokalnej restauracji w Tam Coc. Nocleg w hotelu w Tam Coc, Ninh Binh.

5.dzień

TAM COC /NINH BINH – ZATOKA HA LONG

Po śniadaniu opuszczamy nasz hotel i udajemy się w drogę w kierunku zatoki Ha Long. Jest to przepiękna zatoka należąca do światowego dziedzictwa naturalnego, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z tysiącami spektakularnych wapiennych wysp wyrastających z czystego, szmaragdowego morza. Do portu dotrzemy około południa i po wejściu na pokład łodzi wyruszymy w rejs. Zapraszamy na powitalnego drinka przed zameldowaniem się w kabinach. Podczas gdy łódź płynąć będzie przez wody usiane skalistymi wysepkami, jaskiniami, farmami rybnymi i plażami, my zjemy lunch – serwowany na pokładzie – ze świeżymi owocami morza. Później czas wolny na pływanie lub relaks na tarasie słonecznym. Kolacja z wietnamskim jedzeniem serwowana na pokładzie. Nocleg na statku.

 

6.dzień

HA LONG – HUE BAY

Wczesna pobudka tego dnia (bez śniadania/brunch) pozwoli nam cieszyć się świtem i rozpocząć idealny, nowy dzień, ćwicząc Tai Chi na tarasie słonecznym lub podziwiając zapierające dech w piersiach widoki podczas rejsu po zatoce Ha Long.  Msza Święta na pokładzie. Podczas rejsu powrotnego z zatoki  zaserwowany zostanie posiłek. Po powrocie do portu udamy się na lotnisko, skąd odlecimy do Hue. Po wylądowaniu transfer autobusem do hotelu, zameldowania i odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w wietnamskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Hue.

7.dzień

HUE- LA VANG

Po śniadaniu wyjazd do słynnego Centrum Pielgrzymkowego Matki Bożej z La Vang w mieście Dong Ha w prowincji Quang Tri. Czeka nas około 2 godzin jazdy od Hue. Kościół La Vang został ukoronowany przez papieża Jana Pawła II jako Bazylika Klasztoru Magnonos 22 sierpnia 1961 roku. Wspólna modlitwa do Matki Bożej z La Vang, w czasie której będziemy podziwiać Ją i przeżywać z Nią cudowne chwile. Następnie wrócimy do Hue i udamy się na zwiedzanie Cytadeli Cesarskiej. To tutaj ostatnia feudalna dynastia królów Wietnamu rządziła od 1802 do 1945 roku. Na miejscu znajduje się Wieża Flagowa, Dziewięć Świętych Armat, Brama Ngo Mon, Tajski Pałac Hoa, Dziewięć Urn Dynastycznych i Zakazane Purpurowe Miasto. Na koniec odwiedzimy malowniczą pagodę Thien Mu, która jest także domem dla wielu młodych ludzi, chcących spróbować i nauczyć się życia jako mnisi. Wieczorem zapraszamy na niesamowitą kolację, gdzie podczas rejsu po rzece Huong będziemy mieli okazję posłuchać ludowych piosenek Hue. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Pilgrimage Center of Our Lady of La Vang
8.dzień

HUE - THIEN AN – HOI AN

Tego dnia odwiedzimy miejsce ostatniego spoczynku 12. króla Khai Dinh, który pozostawił po sobie wspaniały grobowiec, idyllicznie położony na górze Chau Chu na obrzeżach Hue. Następnie wizyta, w znajdującym się na wzgórzu Pinehill klasztorze Thien An.
Został on założony w 1940 roku przez francuskich mnichów z zakonu benedyktynów – o. Romaina i o. Corentina. Po wielu latach od założenia nadal zachowuje on swoją intymność, współgra z naturą i pięknie komponuje się wśród zielonych lasów. Po południu wybierzemy się na lądową wycieczkę do Hoi An przez przełęcz Hai Van. Kolację zjemy w hotelu a następnie mamy czas wolny i możliwość podziwiania nocnych iluminacji Hoi An.

Hoi An, Vietnam

 

9.dzień

HOI AN - TRA QUE VILLAGE

Po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się na krótką przejażdżkę do ziołowej wioski Tra Que, położonej na obrzeżach Hoi An. Odbędziemy krótki spacer po ogrodzie warzywnym, w którym będziemy świadkami codziennej pracy tamtejszych rolników. Jest to praktyczne i zabawne doświadczenie; grabienie ziemi, sianie, podlewanie, zbieranie warzyw i obserwowanie innych czynności ogrodniczych. Następnie zobaczymy pokaz gotowania lokalnych przysmaków, takich jak sajgonki “tam huu”, Banh xeo oraz wietnamskiego, lokalnego naleśnika. Po wspólnym posiłku będzie można poddać się tradycyjnemu, wietnamskiemu masażowi stóp w drewnianym basenie. Powrót do Hoi An na piesza wycieczkę z przewodnikiem po starożytnym mieście Hoi An. Odwiedzimy japoński kryty most, chińską salę zgromadzeń i typowy, wietnamski dom kupiecki.

 

10.dzień

HOI AN – BANA HILLS – DA NANG

Po śniadaniu przejazd z hotelu do stacji kolejki Ba Na Hills. Zatrzymamy się w miejscu, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji Wietnamu – Most Złotej Ręki Buddy. Most ten, podtrzymywany przez gigantycznych rozmiarów boskie dłonie, został oddany do użytku
w 2018 roku, ma wysokość 1414m n.p.m., i długość 150 metrów. Widok z niego jest imponujący; będziemy mogli podziwiać panoramę zielonych gór Nui Chua i Góry Boga. Czas wolny na Ba Na Hills, w którym można odwiedzić Pagodę Linh Ung i francuską Wine Cellar – piwniczkę z winem. Następnie zjedziemy kolejką linową w dół i udamy się do miasta Da Nang. Kolejnym punktem dnia jest wizyta w Katedrze Da Nang, zwanej także “Kościołem Cox” i kultowy Most Smoka, przecinający rzekę Han. Przejazd na lotnisko Da Nang i przelot do Siem Reap. Po wyjściu z lotniska, wraz z przewodnikiem udamy się do hotelu. Wieczór można spędzić odwiedzając stare, lokalne puby lub kawiarnie i wrócić do hotelu lokalnym Tuk Tuk.

11.dzień

SIEM REAP - ANGKOR HERITAGE SITES

Dzień zaczniemy od zwiedzania pięknych świątyń Angkoru lokalnym Tuk Tuk. Na początek zobaczymy Zachodnią Bramę Angkor Thom-nieodkrytą jeszcze przez masowych turystów, starożytną stolicę Angkor Thom z 12 wieku, South Gate, Bayon Teple – wyjątkową świątynię ze względu na 54 wieże ozdobione ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Avolokitesvara. Następnie odwiedzimy Świątynię Baphuon – lezącą na północ od Bayon, piramidalną rezydencje mitycznego Mont Meru, Królewską Zagrodę, Phimeanakas, Taras Słonia i Taras Trędowatego Króla. Kontynuujemy zwiedzanie bajecznego Ta Prohm, otoczonego korzeniami ogromnych drzew figowych i gigantycznych pnączy – jadąc tuktukiem. Dalej znajduje się potężna świątynia Preah Khan lub “Święty Miecz”, zbudowana przez króla Jayavarmana VII pod koniec 12w. Następnie przechodzimy do eleganckich budowli Neak Poan. Po południu odkryjemy kompleks Angkor (przejazd autobusem) ze slynną świątynią Angkor Wat, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1992r. Słynie ona z piękna i przepychu. Posiada najdłuższą na świecie, jednej długości płaskorzeźbę, która rozciąga się wzdłuż zewnętrznych ścian galerii i opowiada historie z mitologii hinduskiej. Wieczorem kolacja w jednej z Khmerskich restauracji i nocleg w Siem Reap.

12.dzień

SIEM REAP - PHNOM KULEN MOUNT - BANTEY SREI - APSARA

Dzisiaj zwiedzimy Phnom Kulen Mountain, uważaną za najświętszą górę Kambodży, której początki sięgają roku 802 ne, kiedy Jayavarman II ogłosił niepodległość Kambodży od Javy. Odwiedzimy również Preah Ang Pagoda, z gigantycznym leżącym Buddą oraz “Valley of the Lingas”, zwaną również “Rzeką Lingów”, z 1000 wyrytych rzeźb hinduskich bogów i symboli. Jest to szczególne miejsce duchowe dla mieszkańców Kambodży. W drodze powrotnej odwiedzimy Świątynię Banteay Srei. Zbudowana z czerwonego piaskowca w 10 wieku i poświęcona hinduskiemu bogu Shiva, jest jedna z najuważniejszych budowli Angkor, a jej ściany są ozdobione wyjątkowo dobrze zachowanymi misternymi rzeźbami. Powrót do hotelu i kolacja połączona z tańcami Apsara.

 

13.dzień

SIEM REAP - TONLE SAPE LAKE - HANOI - CHICAGO

Po śniadaniu jedziemy do lokalnej wioski, gdzie odbędziemy spacer i odwiedzimy zamieszkujących ją Khmerów by poznać ich codzienne życie. Następnie wybierzemy się na wycieczkę łodzią rekreacyjną po jeziorze Tonle Sap, by odwiedzić pływającą wioskę i poznać życie tamtejszych rybaków. Po zakończeniu rejsu zjemy lunch w restauracji. Następnie przejazd na lotnisko w Hanoi i powrót do Chicago.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH). PROSIMY PAMIĘTAĆ, ŻE PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY MIN. 6 MIESIECY OD DATY POWROTU I ZAWIERAĆ 2 PUSTE STRONY NA STEMPLE: WJAZDU/ WYJAZDU.

Houses in tonle sap, siem reap, cambodia

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Ziemia Święta i Jordania. Pielgrzymka- program 13 dni.

$3595 13 dni 09-19-2024 10-03-2024 10-17-2024 11-19-2024

Japonia i Korea Południowa. Pielgrzymka Śladami Ojca Kolbe i Chrześcijaństwa.

$4250 13 dni 04-27-2024

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Program 12 dni.

N/A 12 dni

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Grupa łączna z San Francisco, Seattle

$3695 12 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 23