Jordania – Kraina Biblijnej Pustyni. Wyjazd Pielgrzymkowy

10 dni
11-21-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych Chicago- Amman- Chicago
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2 osobowych
 • Jeden nocleg w Wadi Rum
 • Obiadokolacje i śniadania na terenie Wadi Rum(Doplata do SGL w Wadi Rum $30)
 • Śniadania w Movenpick Resort nad Marzem Martwym
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Jordanii
 • Transfery z/ na lotnisko w Jordanii
 • Polskojezyczny licencjonowany przewodnik na terenie Jordanii
 • Pilot/ przewodnik polskojęzyczny na calej trasie wycieczki
 • Bilety wstepów do Petry
 • Bilety do Cytadelii w Ammanie
 • Wejscie do meczetu w Betanii
 • Wejscie na Górę Nebo oraz Wzgórze Eliasza
 • Koszt wjazdu na Pustynię Wadi Rum
 • Dwugodzinny rajd Jeep-ami po Pustyni Wadi Rum
 • Koszt wizy wjazdowej na teren Jordanii
 • Opieka duchowa

 

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu bagażu jezeli nie jest on wliczony w koszt biletow lotniczych
 • Wydatkow natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwkow. Kwota do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego
 • Kosztu testu na COVID(Konieczność wykonywania testu- zgodnie z wymogani kraju docelowego)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (Koszt do potwierdzenia w biurze)

JORDANIA- KRAINA BIBLIJNEJ PUSTYNI

AMMAN – BIBLIJNE TISZBE – RUINY STAROŻYTNEGO MIASTA GERAZ- BETANIA Z MIEJSCEM CHRZTU CHRYSTUSA- GÓRA NEBO Z SANKTUARIUM MOJŻESZA- MADABA- RUINY TWIERDZY HERODA WIELKIEGO ORAZ BIBLIJNEGO MIASTA MEFAAT- WĄWÓZ WADI BIN HAMMAD- PETRA- SKARBIEC FARAONA-PUSTYNIA WADI RUM- WYPOCZYNEK NAD MORZEM MARTWYM

Kaniony

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO- AMMAN.

Nasza przygoda z Jordanią rozpoczyna się zbiórką na lotnisku, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot do Jordanii.

2.dzień

TISZBE– ANJARA GERAZ .

Dzień rozpoczniemy wizytą w biblijnym Tiszbe: Tel Mar Elias to rodzinna miejscowość proroka Eliasza. Zwiedzimy ruiny starożytnego, grecko – rzymskiego miasta Geraza.

Nocleg w Ammanie.

3.dzień

BETANIA NAD JORDANEM – GÓRA NEBO – MADABA – MACHERONT

W trzecim dniu wyruszymy do PETRA – WADI RUM do Betanii nad Jordanem, miejsca chrztu Chrystusa w wodach rzeki Jordan.

Dla chętnych możliwość odnowienia sakramentu chrztu świętego.

Nie ominiemy Góry Nebo, gdzie według tradycji potwierdzonej przez starożytnych pątników Mojżesz zobaczył swoją Ziemię Obiecaną, a następnie zmarł. Dziś mieści się tam sanktuarium Mojżesza, park archeologiczny starego zespołu klasztornego, wężowy krzyż z brązu, Monolit Jubileuszowego Roku 2000 – postawiony z okazji papieskiej wizyty oraz oliwkowe drzewko, zasadzone przez papieża Jana Pawła II.

To tylko niektóre z punktów programu. Tego dnia nawiedzimy Madaba – cerkiew św. Jerzego z mozaiką z VI wieku, przedstawiającą mapę krajów biblijnych oraz Macheront – ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela.

Powrót na nocleg w Ammanie.

 

4.dzień

UMM AR – RASAS – WADI BIN HAMMAD

W czwarty dzień naszej pielgrzymki wybierzemy się do Umm ar – Rasas – ruin biblijnego miasta Mefaat. Obejrzymy kościół św. Szczepana z największą w Jordanii mozaiką bizantyjską z VIII wieku. Niegdyś miasto otaczał mur, dziś pozostały ruiny oraz w niewielkiej odległości od nich majestatyczna 15-metrowawieża, stanowiąca integralną część sąsiadującego z nią w starożytności klasztoru.

Dzień zakończymy  spacerem dnem wąwozu Wadi bin Hammad udając  się w kierunku Petry na nocleg.

5.dzień

PETRA – WADI RUM

W tym dniu zaplanowano wizytę w Petrze. Petra – „perła Jordanii” to ruiny starożytnego miasta wykutego w czerwonym piaskowcu. Wykute w skale zabytki, obejrzymy spacerując kanionem Siq.  Zwiedzimy Skarbiec Faraona, Rzymski amfiteatr, królewskie grobowce i szereg innych atrakcji. Nocleg w beduińskim obozowisku na pustyni Wadi Rum.

 

 

6.dzień

WADI RUM – MORZE MARTWE

Wczesnym rankiem wyruszymy podziwiać spektakularny wschód słońca na pustyni.

Wadi Rum to najsłynniejsza pustynia w Jordanii. Po arabsku nazwa oznacza dolinę piasku, ale ta pustynia to nie tylko piasek. Wadi Rum pełna jest malowniczych, granitowych skał i piaskowców. To właśnie tym skałom piasek zawdzięcza swoje niezwykłe odcienie czerwieni.

Dzień spędzimy ciesząc się przejażdżka terenowymi samochodami po czerwonych wydmach, skalnych mostach i kanionach. Wieczorem przejazd nad Morze Martwe. Nocleg.

7.dzień

MORZE MARTWE

Na dziś zaplanowaliśmy dla Was cały dzień nad Morzem Martwym.

Wbrew nazwie, Morze Martwe nie jest morzem, a bezodpływowym zbiornikiem położonym w tektonicznym rowie Jordanu, którego lustro wody znajduje się ponad 400 metrów poniżej poziomu morza, ale z roku na rok jego poziom obniża się na skutek wysychania.

O tym, jak ważne miejsce w ludzkiej wyobraźni zajmuje zbiornik, świadczy choćby liczba nazw, które nadawano akwenowi na przestrzeni dziejów. Morze Martwe jest więc też znane jako Morze Cuchnące i Morze Diabelskie – te nazwy odnoszą się do tego, że w zbiorniku nie ma praktycznie życia. Inne nazwy mają źródło w Biblii, zgodnie z którą na dnie Morza Martwego spoczywają ruiny Sodomy i Gomory i dlatego zbiornik bywał też nazywany Morzem Sodomy lub Morzem Lota.

W Muzeum Najniższego Miejsca na Ziemi można zapoznać się z informacjami o największej depresji świata.

Nie można być nad Morzem Martwym i nie spróbować popływać. Bardzo wysoki poziom zasolenia sprawia, że nie da się w nim utonąć, a zdjęcia osób leżących na wodzie i czytających gazetę nie należą do rzadkich.

Wysoko rozwinięte są też usługi i zabiegi kosmetyczne, bowiem błoto z Morza Martwego jest niezwykle bogate w minerały i wiedziano o tym już w czasach starożytnych. Przez ponad 300 dni w roku świeci tutaj słońce, a gruba warstwa ozonowa chroni przed poparzeniem słonecznym.

Wykorzystamy zatem wszystkie dobrodziejstwa, które oferuje Morze Martwe, a zdjęcia, które zrobimy na miejscu, pozwolą na zachowanie tego dnia w pamięci na długie lata.Nocleg na terenie resortu.

8.dzień

MORZE MARTWE

Kolejny dzien pobytu nad Morzem Martwym. Czas wolny na kąpiele błotne, zabiegi spa, zabawy przy basenie bądź samodzielne zwiedzanie okolicy.

 

9.dzień

AMMAN-CHICAGO.

Amman – panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie Cytadeli i pozostałości amfiteatru. Wylot z  Ammanu. Przelot do kraju.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Ziemia Święta i Jordania. Pielgrzymka- program 13 dni.

$3595 13 dni 09-19-2024 10-03-2024 10-17-2024 11-19-2024

Japonia i Korea Południowa. Pielgrzymka Śladami Ojca Kolbe i Chrześcijaństwa.

$4250 13 dni 04-27-2024

Wietnam i Kambodża – Święta wędrówka po duchowej przestrzeni.

$2695 13 dni 04-07-2024

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Program 12 dni.

N/A 12 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 24