Ziemia Święta i Jordania. Pielgrzymka- program 13 dni.

13 dni
09-19-2024 10-03-2024 10-17-2024 11-19-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3595

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych Chicago-Amman- Tel Aviv-Amman-Chicago
 • Zakwaterowanie w hotelach 3 i 4* w pokojach 2 osobowych
 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
 • Ryba Św. Piotra
 • Wycieczka “Jerozolima nocą”
 • Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia,
 • Taksówki na Górę Tabor,
 • Prom po Jeziorze Galilejskim,
 • Uroczysta kolacja w stylu beduińskim,
 • Zestawy nagłaśniające,
 • Codzienne msze święte (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium)
 • Wszystkie obiekty płatne na terenie Izraela
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na całej trasie wycieczki
 • Transfery z/na lotnisko w Izraelu i Jordanii
 • Licencjonowany przewodnik polskojęzyczny na terenie Jordanii
 • Licencjonowani przewodnicy na terenie Izraela
 • Pilot polskojęzyczny na całej trasie wycieczki(o ile to mozliwe)
 • Bilety wstępów do Petry
 • Wycieczka fakultatywna do Madaba
 • Bilety wstępu na Górę Nebo
 • 2 godzinny rajd Jeepami po Pustyni Wadi Rum
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne
 • Opłaty graniczne
 • Opieka duchowa

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu bagażu, jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Wydatków natury osobistej
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków – koszt do potwierdzenia w biurze podczas spotkania organizacyjnego.
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – do potwierdzenia w biurze
 • Koszt testów na COVID (jeżeli będzie wymagany).

Pielgrzymka Ziemia Święta i Jordania

TEL AVIV – BETLEJEM: BAZYLIKA NARODZENIA CHRYSTUSA) -GÓRA OLIWNA – KOŚCIÓŁ PATER NOSTER – BAZYLIKA MĘKI PAŃSKIEJ – KAPLICA OBELG – OŁTARZ PRZYBYCIA DO KRZYŻA – CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – GÓRA TABOR – KANA GALILEJSKA – NAZARET – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BLOGOSŁAWIEŃSTW – STARA SYNAGOGA W KAFARNAUM – AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO – PETRA – DŻERASZ – POLE PASTERZY – EIN KAREM Z KOŚCIOŁEM NAWIEDZENIA ŚW. ELŻBIETY I NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – MUZEUM HOLOKAUSTU – GROTA MLECZNA – GROTA ŚW. HIERONIMA – PUSTYNIA JUDZKA – JERYCHO- MORZE MARTWE – RZEKA JORDAN – JEROZOLIMA- ŚCIANA PŁACZU – GÓRA SYJON.

Kaniony

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO- AMMAN

Zbiórka grupy na lotnisku. Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem. Przelot do Ammanu.

2.dzień

AMMAN

Przylot do Ammanu, stolicy Królestwa Jordanii, odprawa paszportowa i celna a następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

3.dzień

AMMAN – MADABA – NEBO – JERASH

Po śniadaniu wyruszymy śladami Jezusa, Proroków, pierwszych chrześcijan, karawan kupieckich i licznych armii, które przemierzając Bliski Wschód uczyniły jego historię niezwykle bogatą a ziemię Świętą. Pierwszym miejscem będzie Madaba. Tam w prawosławnym Kościele Św. Jerzego przyjrzymy się najsłynniejszej bodaj wczesnochrześcijańskiej mozaice przedstawiającej Ziemię Świętą. Kolejnym miejscem na naszej pątniczej trasie będzie góra Nebo. To z niej wd. Starego Teastamentu spoglądać na Ziemię Obiecaną miał Mojżesz. Jego dziełem życia było przewodniczyć Narodowi Wybranemu w drodze z niewoli egipskiej do kraju Ojców – Abrahama, Izaaka i Jakuba. Końcowym miejscem dla Mojżesza tej podróży była właśnie góra Nebo. Po zachwyceniu się tamtejszym widokiem na Jerozolimę, góry Judei, Dolinę Jordanu wraz z Jerychem oraz po modlitwie w tutejszym kościele skierujemy swe kroki na północ ku ruinom jednego z miast Dekapolis. W grece, wyraz ten oznacza to dosłownie 10 miast. Jerash – bo o nim mowa był jednym z największych i najważniejszych. Rozwijał się tam handel, dzięki bogactwu miasto było jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie, ale co najważniejsze – dzięki wolności kwitła tam nowa religia – chrześcijaństwo. Po spacerze pośród ruin niedzisiejszej chwały powrócimy do Ammanu na kolację i nocleg.

 

4.dzień

PUSTYNIA SYRYJSKA – WADI RAM

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszamy na południe ku olbrzymiej Pustyni Syryjskiej która zajmuje znaczny obszar Jordanii, Syrii, Iraku i Arabii Saudyjskiej. W jej sercu znajduje się słynąca z krajobrazu marsjańskiego dolina Wadi Ram a tam oddamy się przyjemność jazdy autami terenowymi po wydmach, przejażdżce na wielbłądzie i wizycie u Beduinów – gospodarzy tej ziemi. Przejazd na nocleg.

5.dzień

PETRA

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszamy na poszukiwanie kanionu Siq który skrywa słynną Petrę. To zadziwiające miasto, którego historia sięga czasów biblijnych i jest ojczyzną między innymi Króla Heroda zostało zapomniane na wiele wieków po tym jak trzęsienia ziemi i zmiana uwarunkowań politycznych i ekonomicznych zepchnęły to miasto – państwo w niebyt. Dla współczesnych odkrył je Szwajcar Johann Ludwig Burckhardt a rozsławił Harison Ford w filmie Indiana Jones. W czasie naszych odwiedzin które rozpoczniemy po wczesnym śniadaniu udamy się w odwiedziny do Skarbca a dalej ulicą Cardo w kierunku teatru oraz Kościoła Bizantyjskiego którego ruiny królują ponad martwym miastem. Na nocleg i kolacje powrócimy do Ammanu.

 

6.dzień

PUSTYNIA JUDZKA – MIEJSCE CHRZTU – JERYCHO – GÓRA KUSZENIA – MORZE MARTWE – DOLINA JORDANU

Po śniadaniu opuścimy wraz z bagażami nasz hotel w Ammanie i ruszymy w drogę do Izraela. Po przekroczeniu granicy przystaniemy przy rzece Jordan by móc odnowić sakrament chrztu a następnie przez Pustynię Judzką przejedziemy do Jerycha. Tam kolejką linową wjedziemy na Górę Kuszenia i obejrzymy drzewo Sykomora. Nad Morzem Martwym skorzystamy z uroków plaży i możliwość zakupu kosmetyków. Na nocleg udamy się do jednego z miast Galilei – Nazaretu, Tyberiady lub położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego Hajfy.

7.dzień

JEZORO GALILEJSKIE- GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – CAPHARNAUM – RYBA ŚW. PIOTRA – TABHA – GÓRA TABOR

Śniadanie a po nim przejazd nad Jezioro Galilejskie i znajdującej się na jego brzegu Górę Ośmiu Błogosławieństw. Udamy się na jej zbocze by podziwiać mieszczące się tu Sanktuarium i niesamowite widoki na ruiny Kafarnuam, Jezioro Galilejskie, oraz znaczny obszar Galilei. Kolejnymi miejscami misyjnej działalności Jezusa z Nazaretu które odwiedzimy będzie brzeg jeziora. W tym miejscu Jezus dokonać miał cudownego rozmnożenia chleba i ryb a także dokonać ponownego uprzywilejowania Św. Piotra w misji prowadzenia Kościoła Powszechnego.W Kafarnaum obejrzymy Starą Synagogogę. Po degustacji Ryby Św. Piotra i rejsie po jeziorze Galilejskim. Ostatnim akordem tego dnia będzie wyjazd na Górę Tabor – miejsca Przemienienia Pańskiego, skąd rozciąga się widok na całą okolicę. Na kolację i nocleg powrócimy do naszego hotelu w Galilei.

 

8.dzień

KANA GALILEJSKA – NAZARET – HAJFA – CEZAREA NADMORSKA

Po śniadaniu wyruszymy do miejsca pierwszego cudu Jezusowego, czyli Kany Galilejskiej. Tam posłuchamy fragmentów Ewangelii a pary małżeńskie będą mogły odnowić Sakramentalne przyrzeczenia złożone sobie ongiś przed ołtarzem i skosztowac lokalnego wina. Z Kany udamy się do pobliskiego Nazaretu. To największe chrześcijańskie miasto w Izraelu i miejsce maryjnego zwiastowania. Oprócz Bazyliki Zwiastowania zobaczymy także Kościół Św. Józefa. Natomiast w Hajfie z Góry Karmel obejrzymy krajobraz ogrodów Bahajskich. Zobaczymy kości Stella Maris – miejsce pielgrzymek czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, poświęcone Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Na koniec dnia udamy się do Cezarei Nadmorskiej, gdzie spędzimy kilka godzin na brzegu Morza Śródziemnego. Na kolację i nocleg udamy się do Betlejem, gdzie nocować będziemy już do końca naszej pielgrzymki.

9.dzień

POLE PASTERZY – BETLEJEM – YAD WHASHEM – EIN KAREM – JEROZOLIMA NOCĄ

Rano wizyta na Polu Pasterzy w chrześcijańskim sanktuarium znanym także pod arabską nazwą: Deir er-Ra’wat, i Sijar al-Ghanam. Tam oprócz nawiedzenia miejsca objawienia anielskiego szansa na zakup dewocjonaliów i pamiątek, które oferowaną są przez tutejszych chrześcijan a zakup ich wydatnie wspomaga betlejemską wspólnotę chrześcijan. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Bazylika Narodzenia oraz Grota Mleczna. Według wiary i tradycji to tam na świat w grocie miał przyjść Jezus z Nazaretu. W Betlejem odwiedzimy także Groty Św. Hieronima oraz Kościół Św. Katarzyny. Natomiast popołudniem udamy się do Jerozolimy. Wpierw wizyta w ogrodach Muzeum Holokaustu – Yad Vaszem a po niej w Ein Karem z kościołem Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzień uwiecznimy obiadokolacją w Betlejem. Nocne wrażenia city trip: “Jerozolima nocą”

 

10.dzień

BETANIA – GÓRA OLIWNA – DOMINUS FLEWIT – PATER NOSTER – GETSEMANI

Po śniadaniu przez dolinę Wadi Nar (Dolina Ognia) przejedziemy do Betanii. To miejsce szczególnie umiłowane przez Jezusa tak jak rodzina Marii, Marty i Łazarza. I to właśnie tam Jezus dokonał cudu wskrzeszenia zmarłych Łazarza. Zatem jego grób zobaczymy pustym. Z Betanii przejedziemy na szczyt Góry Oliwnej by tam nawiedzić święte miejsca dalszej działalności misyjnej Jezusa z Nazaretu: Kościoły Pater Noster, Dominus Flewit i Bazylika Agonii to nie wszystkie, ale najważniejsze miejsca, które odwiedzimy za zboczu Góry Oliwnej. Przejazd do hotelu na odpoczynek.

11.dzień

JEROZOLIMA – STARE MIASTO – BAZYLIKA GROBU

Przejdziemy przez bram Lwów którą wkraczał do Jerozolimy na osiołku Jezus z Nazaretu a następnie ulicami starego miasta udamy się z nabożeństwem Drogi Krzyżowej od Pierwszej Stacji – miejsca skazania przez wszystkie stacje Via Dolorosa na Śmierć do Bazyliki Grobu. Tam oddamy się modlitwie i kontemplacji tak na Golgocie jak i w samym Grobie. Nawiedzimy także pozostałe kaplice i miejsca kultu które chroni ta prastara Świątynia.

12.dzień

JEROZOLIMA- STARE MIASTO- ŚCIANA PŁACZU- GÓRA SYJON

Tego dnia rano po wczesnym śniadaniu w hotelu udamy się na Wzgórze Świątynne. Tam podziwiać będziemy z bliska złotą kopułę Meczetu Omara a także poznawać będziemy miejsce, w którym ongiś stała Żydowska Świątynia. Następnie udamy się pod Ścianę Płaczu – miejsce, gdzie Żydzi modlą się najbliżej miejsca, gdzie kiedyś stała Świątynia a gdzie mają oni dziś dostęp. Spod Ściany Płaczu udamy się do serca starej Jerozolimy by tam podziwiać odkrycia archeologiczne które dowodzą prawdom zawartym w Biblii. Przerwa na lunch we własnym zakresie na starym mieście a następnie odwiedzimy Górę Syjon, gdzie znajduje się Wieczernik, Grób Króla Dawida a także Kościół Peter in Galicantu (Piotr w okowach) gdzie Jezus był więziony z Czwartku na Piątek a gdzie Piotr zaparł się Mistrza 3 razy. Wieczorem zapraszamy Państwa na kolację w stylu bediuńsko – palestyńskim, gdzie przy lokalnej muzyce i tańcach podsumowywać będziemy naszą pielgrzymkową wyprawę do Ziemi Świętej.

13.dzień

TEL AVIV-CHICAGO

Poranny przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa i lot powrotny do Chicago.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

 

Sprawdź podobne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Japonia i Korea Południowa. Pielgrzymka Śladami Ojca Kolbe i Chrześcijaństwa.

$4250 13 dni

Wietnam i Kambodża – Święta wędrówka po duchowej przestrzeni.

$2995 14 dni 04-06-2025

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Program 12 dni.

N/A 12 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 21