Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2995

Cena zawiera

 • Przelot Chicago – Tel Aviv – Chicago z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk
 • Na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika i pilota
 • 7 noclegów w pokojach 2-osobowych w hotelach klasy 3 plus ze śniadaniem i obiadokolacją
 • Wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie
 • Rybę św. Piotra
 • Wycieczkę „Jerozolima nocą”
 • Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia
 • Uroczystą kolację z występem folklorystycznym
 • Taksówki na Górę Tabor
 • Prom po Jeziorze Galilejskim
 • Zestawy nagłaśniające
 • Codzienne msze święte

Cena nie zawiera

 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – $390/os
 • Napojów do posiłków
 • Wydatków natury osobistej
 • Innych wydatków nie objętych programem
 • Zwyczajowych napiwków (około $80/os)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Betlejem- Ogród Oliwny- Góra Karmel- Góra Tabor-Kana Galilejska- Nazaret- Jezioro Galilejskie- Kafarnaum- Madaba- Petra- Amman- Madaba- Betlejeem- Jerozolima

Kultura i historia

Pielgrzymka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy na lotnisku. Wylot do Tel Avivu.

2.dzień

Przylot do Tel Avivu, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu w Betlejem na odpoczynek.

3.dzień

Po zjedzeniu śniadania udamy się na szczyt Góry Oliwnej by podziwiać rozciągnięte na zboczach gaje oliwne oraz panoramę Wzgórza Świątynnego i murów Starego Miasta.

W tym dniu zwiedzimy: Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał). Obejrzymy Bazylikę Męki Pańskiej oraz rozmieszczone w około kaplice i ołtarze – m.in. Kaplica Obelg, Ołtarz Przybicia do Krzyża, Kaplica Odnalezienia Krzyża Świętego, Ołtarz Matki Bożej Bolesnej.

4.dzień

Po śniadaniu wyruszymy do Cezarei Nadmorskiej, gdzie spędzimy kilka godzin zanim udamy się do największego portu przeładunkowego i pasażerskiego w Hajfie. Z Góry Karmel obejrzymy krajobraz ogrodów Bahajskich. Zobaczymy kości Stella Maris – miejsce pielgrzymek czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, poświęcone Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi.

Następnie wieloosobowymi taksówkami skierujemy się na Górę Tabor skąd rozciąga się widok na całą okolicę. W Kanie Galilejskiej skosztujemy lokalnego wina by po krótkim odpoczynku przejechać do Nazaretu by ujrzeć Bazylikę Zwiastowania i Kościół św. Józefa. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg w Nazarecie.

5.dzień

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie i znajdującej się na jego brzegu Górę Błogosławieństw.

Udamy się na jej szczyt by podziwiać mieszczące się tu sanktuarium i niesamowite widoki na ruiny Kafarnuam, Jezioro Galilejskie oraz znaczny obszar Galilei. W Kafarnaum obejrzymy Starą synagogę, przed wizytą w Kościele Prymatu Piotra w Tabga udamy się w rejs po Jeziorze Galilejskim i skosztujemy ryby św. Piotra.

Późnym popołudniem przejazd na granicę z Jordanią, formalności graniczne i przeprawa do Ammanu.

Obiadokolacja i nocleg.

6.dzień

Rano transfer do Madaba. Tu zwiedzimy kościół św. Jerzego, następnie z wysokości Górę Nebo, zobaczymy Ziemię Obiecaną – całą dolinę Jordanu od Morza Martwego do Jerozolimy. Obejrzymy pozostałości starożytnych kościołów i świątyń. Dzień zakończy rajd po pustynnych piaskach. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

7.dzień

Śniadanie. Wizyta w Petrze. Wykute w skale zabytki obejrzymy spacerując kanionem Siq. Zwiedzimy Skarbiec Faraona, Rzymski amfiteatr, królewskie grobowce i szereg innych atrakcji. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

8.dzień

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Jordanii. Po obejrzeniu najważniejszych atrakcji miasta wyruszymy do Dżerasz, gdzie zachowały się ruiny kościołów chrześcijańskich i pięknie zachowane rzymskie miasto. Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Nocleg w Betlejem.

9.dzień

Rano wizyta na Polu Pasterzy oraz dwóch chrześcijańskich sanktuariach: Deir er-Ra’wat, i Sijar al-Ghanam. Następnie Ein Karem z Kościołem Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Historię żydowskich ofiar holokaustu przybliży nam wizyta w Muzeum Holokaustu – Yad Vaszem.

Uwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie Betlejem – odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa, zajrzymy do Groty Mlecznej i położonych w pobliżu Groty św. Hieronima w kościele św. Katarzyny i Groty Narodzenia Jezusa. Dzień uwiecznimy obiadokolacją w Betlejem. Nocne wrażenia: city trip „Jerozolima nocą”.

10.dzień

Po zjedzeniu śniadania przejedziemy przez Pustynię Judzką udając się do Jerycho. Kolejką linową wjedziemy na Górę Kuszenia i obejrzymy drzewo Sykomora. Nad Morzem Martwym skorzystamy z uroków plaży i skorzystamy z możliwości zakupu kosmetyków. Przystaniemy przy rzece Jordan by móc odnowić sakrament chrztu. Dzień zakończymy wizytą w kościele i grobowcu Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

11.dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy. Przejdziemy przez bramę Św. Szczepana i weźmiemy udział w procesji upamiętniającej wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podejmiemy trud przebycia Drogi Krzyżowej od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę.

Prośby do Boga, zgodnie z tradycją włożymy między kamienne ściany Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Przekonamy się czy Góra Syjon rzeczywiście jest najwyższym punktem starożytnej Jerozolimy. Zwiedzimy Kościół Zaśnięcia NMP, wieczernik ze znajdującym się w jego wnętrzu Gróbem Króla Dawida oraz Kościół św. Piotra In Galicantu.

Uwieńczeniem podróży będzie uroczysta kolacja w stylu beduińskim z występem folklorystycznym.

12.dzień

Śniadanie w zależności od godziny wylotu. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.
Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Ziemia Święta i Jordania. Pielgrzymka- program 13 dni.

$3595 13 dni 09-19-2024 10-03-2024 10-17-2024 11-19-2024

Japonia i Korea Południowa. Pielgrzymka Śladami Ojca Kolbe i Chrześcijaństwa.

$4250 13 dni

Wietnam i Kambodża – Święta wędrówka po duchowej przestrzeni.

$2995 14 dni 04-06-2025

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Program 12 dni.

N/A 12 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 21