Pielgrzymka do Brazylii

11 dni
10-18-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3595

Cena zawiera

 • międzynarodowe bilety lotnicze
 • krajowe bilety lotnicze
 • wszystkie transfery
 • hotele
 • wszystkie bilety wstępu
 • prywatny autobus
 • 2 posiłki dziennie
 • msze każdego dnia
 • bagaż w cenie wszystkich przelotów
 • ubezpieczenie zdrowotne dla każdego uczestnika

Cena nie zawiera

 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia turystycznego (Szczegolowe informacje  w biurze Rek Travel)

RIO DE JANEIRO – WZGÓRZE CORCOVADO- GŁOWA CUKRU- ZATOKA GUANABARRA- PLAŻA COPACABANA -PARATY- APARECIDA – WODOSPADY IGUAZU-SAO PAULO 

Kultura i historia

Pielgrzymka

Plaże

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - RIO DE JANEIRO

Nasza podróż rozpoczniemy spotkaniem grupy na lotnisku. Po odprawie paszportowo-bagażowej czeka nas przelot do Rio de Janeiro.

Głowa Cukru
2.dzień

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie miasta. Wjedziemy historyczną kolejką na szczyt Corcovado, gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta. Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana z najpopularniejszym stadionem świata. Popołudniu wjedziemy na historyczną bramę miasta tj. Głowę Cukru, z której będziemy mogli podziwiać piękno Zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Na kolacje udamy się do jednej z lokalnych knajpek. Nocleg w Rio.

Plaża Copacabana
3.dzień

RIO DE JANEIRO

Przed nami kolejny dzień korzystania z uroków miasta. Rio jest pełne cudownych plaż. Copacabana czy Ipanema przyciągają turystów z całego świata, każda z nich ma swój klimat i swoją mozaikę. Nabrzeże jest pełne barów, gdzie często można posłuchać muzyki na żywo i skosztować świeżych kokosów. W tym dniu skorzystamy z uroków plażowania, a po południu popłyniemy w rejs po Zatoce Guanabara z pięknym zachodem słońca. Nocleg w Rio.

Głwa Cukru
4.dzień

RIO DE JANEIRO

Dzień wolny na odpoczynek i samodzielne zwiedzanie miasta. Nocleg w Rio.

Lapa Steps/ Schody Selaron’s
5.dzień

PARATY

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie kolonialnego miasteczka ze „szlaku złota”– Paraty. Spacer uliczkami Parat przeniesie nas w odlegle czasy kolonii, a architektura pozwoli poczuć się jak na planie słynnego serialu Niewolnica Isaura. Ten nadmorski kurort jest perłą architektury kolonialnej. Stare miasto zostało założone w XVII wieku. W przeszłości miasteczko było kryjówką dla złota, czekającego na wywiezienie do Europy. Dzisiaj turystów z całego świata przyciągają małe kościółki, brukowane uliczki i niepowtarzalny klimat. Po południu powrót do hotelu na nocleg w Paratach.

Paraty
6.dzień

PARATY-APARECIDA- SAO PAULO

Po śniadaniu wyruszamy w drogę do miasta Aparecida gdzie znajduje się znane sanktuarium brazylijskie powstałe ku czci się Matki Boskiej z Aparecidy. Początek kultu związany jest z historią rybaków, którzy wyłowili figurkę Marki Boskiej z jeziora, a ona pobłogosławiła im i od tej pory nie brakowało ryb w ich sieciach. W 1734 roku rozpoczęto budowę kaplicy, a sto lat później większego kościoła. 16 lipca 1930 roku, naród brazylijski złożył hołd Matce Bożej z Aparecida. Było to uroczyste poświęcenie Bazyliki i ogłoszenie Jej Patronką kraju.  Przejazd na nocleg.

7.dzień

IGUAZU

Po śniadaniu przelot do Foz do Iguaçu- największych wodospadów świata. 275 kaskad wodnych, malownicza fauna i flora lasu deszczowego to nie wszystko czym zachwyca kraina na styku Brazylii, Paragwaju i Argentyny. Wielka woda (bo tak tłumaczy się nazwę Iguasu z języka guarani), a właściwie jej szum otworzy nam oczy na ogrom i siłę żywiołu. Nocleg w Iguazu.

Wodospady Iguazu
8.dzień

IGUAZU

Po śniadaniu wyruszymy na dalsze poznawanie wodospadów Iguazú, tym razem po stronie argentyńskiej. Staniemy oko w oko z największym z nich czyli Gardzielą Diabelską. Z całą pewnością widok przewalających się mas wody, związany z nim hałas pozwoli nam na własnej skórze odczuć nieokiełznaną potęgę przyrody. Dla chętnych spływ łodziami po rzece Iguazú. W drodze powrotnej do Foz do Iguaçu zatrzymamy się przy słynnym Hilo Tres Fonteras, miejscu gdzie rzeka Iguazú wpada do rzeki Parana i gdzie zbiegają się granice trzech państw – Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Nocleg w Iguazu.

Wodospady Iguazu
9.dzień

SAO PAULO

Po śniadaniu wyruszymy eksplorować największe miasto Ameryki Południowej- Sao Paulo. Zobaczymy starówkę miasta, katedrę Patio do Colegio, centrum biznesowe(tutejsze Wall Street), Kościoł św. Benedykta oraz Teatr Narodowy. Udamy się tez na 26 piętro Banespa- wieżowca z epoki art deco wzorowanym na nowojorskim Empire State Building. To właśnie tutaj można podziwiać panoramę miasto. Na koniec odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków świata Park Ibirapuera. Pospacerujemy jedna z najbardziej znanej i reprezentacyjnej alei Avenida Paulista, po czym wrócimy na nocleg w Sao Paulo.

Sao Paulo
10.dzień

SAO PAULO

W tym dniu żegnamy Amerykę Południowa. Po śniadaniu udamy się na lotnisko. Odprawa celna i przelot do Chicago.

 

São Paulo,
11.dzień

CHICAGO

Przylot do Chicago- 13 lipca, godzina 12:17 rano.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$3395 10 dni 09-29-2024

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$2895 10 dni

Meksyk 2024- pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z trzydniowym odpoczynkiem w Acapulco. Grupa angielskojęzyczna).

N/A 10 dni

Meksyk – Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. Wyjazd 8 dni.

$1595 8 dni 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 23