Meksyk- pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z trzydniowym odpoczynkiem w Taxco. Grupa angielskojęzyczna).

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1950

Cena zawiera

 • Koszt biletu lotniczego Chicago- Mexico City- Chicago;
 • Zwiedzanie zgodnie z programem;
 • Noclegi w hotelach o wysokich standardach turystycznych;
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych;
 • Transport z i na lotnisko na terenie Meksyku;
 • Wyżywienie dwa razy dziennie (oprócz dni przelotów). Woda w cenie posiłku;
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem;
 • Bilety wstępów do miejsc zwiedzanych(bez fakultetów);
 • Opiekę anglojęzycznego pilota( o ile to możliwe);
 • Opiekę lokalnych przewodników w języku angielskim;
 • Opłaty bagażowe zgodnie z taryfą operatora;
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne;
 • Opłaty podatkowe;
 • Opiekę duchową;
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach.

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach;
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, dewocjonalia, intencje i  ofiary mszalne;
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp;
 • Zwyczajowych napiwków, koszt do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym;
 • Ubezpieczenia turystycznego;
 • Doplaty do pokoju jednoosobowego. Ok $350. Koszt do potwierdzenia w biurze.

 

Program jest ramowy. Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. Msza święta codziennie( w miarę możliwości w wybranych sanktuariach).

MEXICO CITY – PLAC GŁÓWNY MIASTA ZOCALO –  BAROKOWA KATEDRA METROPOLITAŃSKA – JEZUS CHRYSTUS OD TRUCIZNY – POMNIK JANA PAWŁA II – AZTECKA ŚWIĄTYNIA TEMPLO MAYOR – PAŁAC NARODOWY – TAXCO – CUERNAVACA – KOŚCIÓŁ SANTA PRISCA –  PUEBLO – PIRAMIDA W CHOLULA – KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEJ MARII DOBREJ RADY – WULKANY POPOCATEPETL I IZTACCHUATL – KAPLICA RÓŻAŃCOWA – MIASTO TEOTIHUACAN – PIRAMIDA KSIĘŻYCA – PAŁACE PIERZASTYCH MUSZLI I PIERZASTEGO WĘŻA – OBCHODY OBJAWIENIA NAJWIĘTSZEJ MARII PANNY Z GUADALUPE – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ – STARA I NOWA BAZYLIKA

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – MEXICO CITY

Spotkanie grupy na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa. Przylot do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu w Mexico City. W tym dniu zobaczymy Starą i Nową Bazylikę z cudownym obrazem oraz Kapliczkę na Wzgórzu. Potem czas wolny na kontemplację, zakup pamiątek i dewocjonaliów. Powrót do hotelu na nocleg.MEXICO CITY

2.dzień

MEXICO CITY

Drugi dzień meksykańskiej przygody rozpoczynamy od przejazdu na Plac Główny miasta Zocalo. Zobaczymy tu barokową Katedrę Metropolitańską z figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II.

Następnie udamy się do świątyni azteckiej Templo Mayor, gdzie z punktu widokowego obejrzymy jej ruiny. Zobaczymy też Pałac Narodowy, dzisiejszą siedzibę administracyjną Prezydenta Meksyku. Monumentalny budynek z czerwonymi markizami skrywa wiele skarbów, m.in. murale Diego Rivery, które ukazują historię kraju i siłę meksykańskiego narodu.

Kolejnym miejscem, na które się udamy będzie Plac Trzech Kultur. Jest to symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej z ciekawą historią. To tutaj Juan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z objawień Najświętszej Marii Panny z Guadelupe.

MEXICO CITY

3.dzień

PUEBLA

Po śniadaniu przejazd do Puebli, gdzie obejrzymy budowle sakralne w stylu baroku indiańskiego. We wschodniej części miasta górują pozostałości po piramidzie o największej objętości na świecie.

Wejdziemy na piramidę w Cholula i zwiedzimy mieszczący się tam Kościół Najświętszej Marii Panny Dobrej Rady. Z góry roztacza się niezapomniany widok na całą okolicę oraz parę wulkanów Popocatapetl i Iztaccihuatl, u podnóża natomiast wykopano długie tunele o długości 8 km, skąd można oglądać podziemne struktury. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

PUEBLA

4.dzień

PUEBLA

Centrum miasta Puebla to jak podróż w czasie, gdzie kultura i historia splatają się w niepowtarzalną opowieść, a każdy zakątek skrywa tajemnice Meksyku. W tym dniu zobaczymy  Katedrę oraz Kaplicę Różańcową w Kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Piękny i bogato zdobiony kościół św. Dominika to największa atrakcja Puebli, która skrywa liczne skarby. Spośród wielu kaplic, Kaplica Różańcowa jest tą, która przyciąga największą uwagę. Majestatyczna, okrzyknięta ósmym cudem świata, zachwyca barokowym przepychem złoconej sztukaterii. Olśniewające złotym blaskiem wnętrze zapiera dech w piersiach, a onyksowa ambona i ilość zdobień nie mają sobie równych.

To pierwsza kaplica nie tylko w Meksyku, ale i w całej Ameryce, która została poświęcona Matce Bożej Różańcowej. Wieczór umilimy sobie spacerem po „Słodkiej Uliczce”, kosztując lokalnych łakoci. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

 

PUEBLA

5.dzień

TEOTIHUACAN

Przejazd do Teotihuacan, dawnego centrum ceremonialno-administracyjnego Indian Teotihuacanos i największego, prekolumbijskiego miasta Mezoameryki. Nazwa Teotihuacan w języku nahuatl oznacza „miejsce, w którym ludzie stają się bogami”.

Według wierzeń indiańskich, to właśnie tutaj miał powstać świat. Wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO jest jedną z najczęściej odwiedzanych archeologicznych atrakcji w całej Ameryce Łacińskiej. Będąc tam wdrapiemy się na Piramidę Słońca. Tam też ujrzymy Piramidę Księżyca, Pałace Pierzastych Muszli oraz Pierzastego Węża. Majestatyczne piramidy wraz z zespołami pałacowymi do dziś stanowią zagadkę dla wielu badaczy ich tajemnic. Są one najczęściej fotografowanymi obiektami w Meksyku.

Wieczór spędzimy degustując tequilę i poznając proces obróbki obsydianu, świętego kamienia, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem oraz szlachetnymi kamieniami. Powrót do hotelu. Nocleg.

TEOTIHUACAN

6.dzień

MEXICO CITY - XOCHIMILCO

Dzień 12 grudnia to obchody Objawienia Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Miliony pielgrzymów przybywają w te dni z całego świata, aby pozdrowić Panienkę – Królową Meksyku i Cesarzową Obydwu Ameryk. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Mimo, że minęło od niego niemal 500 lat, kult Matki Bożej z Guadalupe jest wciąż żywy.

Poza walorami duchowymi, warto odwiedzić to miejsce z uwagi na jego wagę w kulturze Meksyku. Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe to najważniejsze sanktuarium maryjne w Meksyku i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kultu chrześcijańskiego na świecie.

Następnie przejedziemy do Xochimilco. Ta indiańska nazwa oznaczająca „Miasto Kwiatów” nawiązuje do dawnych upraw kwiatów i warzyw na przycumowanych tratwach, które zbudowane z trzcin i gałązek przypominały pływające ogrody. Dzisiaj, wśród zielonej oazy wielomilonowej metropolii, bajkowe łodzie, przypominające gondole, leniwie przewożą turystów po dawnych kanałach azteckich.

Czeka nas rejs wśród sztucznych wysp, meksykańskie specjały, indiańskie rękodzieło, kolorowe kwiaty i sombrera, a wszystko to w atmosferze fiesty i przy dźwiękach muzyki Mariachi.

Przejazd do hotelu. Nocleg.

MEXICO CITY

7.dzień

TAXCO

Kolejny dzień przynosi kolejne atrakcje. Po śniadaniu garbatymi taksówkami, wijąc się krętymi i wąskimi uliczkami, wyruszamy podziwiać architekturę miasta. Białe domy z czerwonymi dachami, oplecione bujną roślinnością robią niebywałe wrażenie.Wizytę zakończymy na placu głównym i mieszczącym się tam Kościele Santa Prisca. Różowe mury tego zabytkowego kościoła z epoki kolonialnej górują nad całym rejonem Taxco. Kościół ufundowany w połowie XVIII wieku przez górniczego magnata, ma za patronów św. Pryskę i św. Sebastiana i był do 1806 roku najwyższą budowlą w Meksyku. Jest to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Ameryce Łacińskiej.

TAXCO

8.dzień

JASKINIE CACAHUAMILPA

W tym dniu udamy się na zwiedzanie Jaskiń Cacahuamilpa, które są jednym z największych systemów jaskiń na świecie. Powstały one przez miliony lat pod wpływemerozji spowodowanej działaniem rzeki San Jeronimo. Jaskinie znane są z ogromnych komór i imponujących formacji. Do godnych uwagi sal należą Sala Ołtarzowa, Katedra i Balkon Diabła.

CACAHUAMILPA

9.dzień

CUERNAVECA

Dzień spędzimy w Cuernavaca. W trakcie spaceru po „Mieście Wiecznej Wiosny” zwiedzimy szesnastowieczną katedrę i niegdysiejszą rezydencję Hernana Corteza. Przystaniemy w lokalnym warsztacie rzemieślniczym, by podpatrzeć proces produkcji i obróbki srebra. Obejrzymy powstające tu wyroby oraz skosztujemy miejscowego drinka „Berta”.

Niewątpliwą atrakcją tego regionu są wysokiej klasy wyroby użytkowe i biżuteria ze srebra. Ich różnorodność i bogate wzornictwo mogą przyprawić o zawrót głowy. Piękna, oryginalna biżuteria to jednak nie jedyny znak rozpoznawczy regionu.

Niska, kolonialna zabudowa zachwyca architekturą, a białe domy z czerwonymi dachówkami i kręte, brukowane uliczki przypominają klimatem urokliwe, śródziemnomorskie miasteczka. Powrót i kolacja w hotelu w Taxco.

 

 

10.dzień

MEXICO CITY – CHICAGO

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mexico City. Obiad i transfer na lotnisko. Odprawa i powrót do USA.

Program jest ramowy. Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. Msza święta codziennie( w miare możliwości w wybranych sanktuariach).

MEXICO CITY

Zobacz też:

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$3395 10 dni 10-01-2024

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$2895 10 dni 05-20-2024

Meksyk 2024- pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z trzydniowym odpoczynkiem w Acapulco. Grupa angielskojęzyczna).

N/A 10 dni
Meksyk

Meksyk – Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. Wyjazd 8 dni.

$1595 8 dni 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 24