Meksyk-pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe (Wyjazd z trzydniowym odpoczynkiem w Cancun).

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt biletu lotniczego Chicago- Mexico City- Cancyn- Chicago;
 • Koszt biletu wewnętrznego Meksyk – Cancun;
 • Zwiedzanie zgodnie z programem;
 • Noclegi w hotelach o wysokich standardach turystycznych;
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych;
 • Zakwaterowanie w hotelu All Inclusive w Cancun;
 • Transport z i na lotnisko na terenie Meksyku;
 • Wyżywienie dwa razy dziennie (oprócz dni przelotów). Bez napojów innych niż woda;
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem;
 • Bilety wstępów do miejsc zwiedzanych (z wyjątkiem wycieczek fakultatywnych w Cancun);
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę lokalnych przewodników w języku polskim;
 • Opłaty bagażowe zgodnie z taryfą operatora;
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne;
 • Opłaty podatkowe;
 • Opiekę duchową;
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach.

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach;
 • Kosztu wycieczek opcjonalnych do Tulum i Chichen Itza (Czeczenica);
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, pamiątki, dewocjonalia, intencje i ofiary mszalne;
 • Kosztu bagażu na trasie Cancun- Chicago, około $30;
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp;
 • Zwyczajowych napiwków, koszt do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym;
 • Ubezpieczenia turystycznego;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego. Około $350. Koszt do potwierdzenia w biurze.

 

 

MEXICO CITY – PLAC GŁÓWNY MIASTA ZOCALO –  BAROKOWA KATEDRA METROPOLITAŃSKA – JEZUS CHRYSTUS OD TRUCIZNY – POMNIK JANA PAWŁA II – AZTECKA ŚWIĄTYNIA TEMPLO MAYOR – PAŁAC NARODOWY – PLAC TRZECH KULTUR – TAXCO – CUERNAVACA – KOŚCIÓŁ SANTA PRISCA- CANCUN-  PIRAMIDA W CHOLULA – KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEJ MARII DOBREJ RADY – WULKANY POPOCATEPETL I IZTACCHUATL – KAPLICA RÓŻAŃCOWA – MIASTO TEOTIHUACAN – PIRAMIDA KSIĘŻYCA – PAŁACE PIERZASTYCH MUSZLI I PIERZASTEGO WĘŻA – OBCHODY OBJAWIENIA NAJWIĘTSZEJ MARII PANNY Z GUADALUPE – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ – STARA I NOWA BAZYLIKA- TULUM(STAROŻYTNE MIASTO MAJÓW)- CZECZENICA JEDEN Z SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA.

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – MEXICO CITY

Spotkanie grupy na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa. Przylot do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Mexico City.

2.dzień

MEXICO CITY

Meksykańską przygodę rozpoczynamy od przejazdu na Plac Główny miasta Zocalo. Zobaczymy tu barokową Katedrę Metropolitańską z figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II.

Następnie udamy się do świątyni azteckiej Templo Mayor, gdzie z punktu widokowego obejrzymy jej ruiny. Zobaczymy też Pałac Narodowy, dzisiejszą siedzibę administracyjną Prezydenta Meksyku. Monumentalny budynek z czerwonymi markizami skrywa wiele skarbów, m.in. murale Diego Rivery, które ukazują historię kraju i siłę meksykańskiego narodu.

Kolejnym miejscem, na które się udamy będzie Plac Trzech Kultur. Jest to symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej z ciekawą historią. To tutaj Juan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z objawień Najświętszej Marii Panny z Guadelupe.

Następnie przejedziemy do Xochimilco. Ta indiańska nazwa oznaczająca „Miasto Kwiatów” nawiązuje do dawnych upraw kwiatów i warzyw na przycumowanych tratwach, które zbudowane z trzcin i gałązek przypominały pływające ogrody.

Dzisiaj, wśród zielonej oazy wielomilonowej metropolii, bajkowe łodzie, przypominające gondole, leniwie przewożą turystów po dawnych kanałach azteckich.

Czeka nas rejs wśród sztucznych wysp, meksykańskie specjały, indiańskie rękodzieło, kolorowe kwiaty i sombrera, a wszystko to w atmosferze fiesty i przy dźwiękach muzyki Mariachi. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3.dzień

PUEBLA

Po śniadaniu przejazd do Puebli, gdzie obejrzymy budowle sakralne w stylu baroku indiańskiego. We wschodniej części miasta górują pozostałości po piramidzie o największej objętości na świecie.

Wejdziemy na piramidę w Cholula i zwiedzimy mieszczący się tam Kościół Najświętszej Marii Panny Dobrej Rady. Z góry roztacza się niezapomniany widok na całą okolicę oraz parę wulkanów Popocatapetl i Iztaccihuatl, u podnóża natomiast wykopano długie tunele o długości 8 km, skąd można oglądać podziemne struktury.

W tym dniu zobaczymy ponadto Katedrę oraz Kaplicę Różańcową w Kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Piękny i bogato zdobiony kościół św. Dominika to największa atrakcja Puebli, która skrywa liczne skarby.

Spośród wielu kaplic, Kaplica Różańcowa jest tą, która przyciąga największą uwagę. Majestatyczna, okrzyknięta ósmym cudem świata, zachwyca barokowym przepychem złoconej sztukaterii.

Olśniewające złotym blaskiem wnętrze zapiera dech w piersiach a onyksowa ambona i ilość zdobień nie mają sobie równych. To pierwsza kaplica nie tylko w Meksyku, ale i w całej Ameryce, która została poświęcona Matce Bożej Różańcowej.

Wieczór umilimy sobie spacerem po „Słodkiej Uliczce”, kosztując lokalnych łakoci. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

 

4.dzień

TAXCO

Kolejny dzień przynosi kolejne atrakcje. Wyjeżdżamy do Taxco, malowniczo położonej na meksykańskich wzgórzach stolicy srebra. Po drodze postój w Cuernavaca. W trakcie spaceru po „Mieście Wiecznej Wiosny” zwiedzimy szesnastowieczną Katedrę i niegdysiejszą rezydencję Hernana Corteza.

Przystaniemy w lokalnym warsztacie rzemieślniczym, by podpatrzeć proces produkcji i obróbki srebra. Obejrzymy powstające tu wyroby oraz skosztujemy miejscowego drinka „Berta”.

Niewątpliwą atrakcją tego regionu są wysokiej klasy wyroby użytkowe i biżuteria ze srebra. Ich różnorodność i bogate wzornictwo mogą przyprawić o zawrót głowy. Piękna, oryginalna biżuteria to jednak nie jedyny znak rozpoznawczy regionu.

Niska, kolonialna zabudowa zachwyca architekturą, a białe domy z czerwonymi dachówkami i kręte, brukowane uliczki przypominają klimatem urokliwe, śródziemnomorskie miasteczka. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

5.dzień

TAXCO

Kontynuujemy zwiedzanie Taxco.

Garbatymi taksówkami, wijąc się krętymi i wąskimi uliczkami, wyruszamy podziwiać architekturę miasta. Białe domy z czerwonymi dachami, oplecione bujną roślinnością robią niebywałe wrażenie.

Wizytę zakończymy na placu głównym i mieszczącym się tam Kościele Santa Prisca. Różowe mury tego zabytkowego kościoła z epoki kolonialnej górują nad całym rejonem Taxco.

Kościół ufundowany w połowie XVIII wieku przez górniczego magnata, ma za patronów św. Pryskę i św. Sebastiana i był do 1806 roku najwyższą budowlą w Meksyku. Jest to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Ameryce Łacińskiej.

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

 

 

 

 

6.dzień

GUADALUPE

Dzień 12 grudnia to obchody Objawienia Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Miliony pielgrzymów przybywają w te dni z całego świata, aby pozdrowić Panienkę – Królową Meksyku i Cesarzową Obydwu Ameryk.

Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Mimo, że minęło od niego niemal 500 lat, kult Matki Bożej z Guadalupe jest wciąż żywy. Poza walorami duchowymi, warto odwiedzić to miejsce z uwagi na jego wagę w kulturze Meksyku.

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe to najważniejsze sanktuarium maryjne w Meksyku i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kultu chrześcijańskiego na świecie. 12 grudnia 1531 roku, Indianin z plemienia Azteków, Juan Diego, ujrzał Maryję, która poleciła mu udanie się do biskupa, by ten na miejscu objawienia wybudował kościół na Jej cześć.

Juan Diego został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 1990 roku, a podczas kolejnej papieskiej wizyty w Meksyku, w roku 2002, został uznany świętym.

Po obchodach zobaczymy Starą i Nową Bazylikę oraz Kapliczkę na Wzgórzu. Potem czas wolny na kontemplację, zakup pamiątek i dewocjonaliów.

Po poludniu przejazd do Teotihuacan, dawnego centrum ceremonialno-administracyjnego Indian Teotihuacanos i największego, prekolumbijskiego miasta Mezoameryki. Nazwa Teotihuacan w języku nahuatl oznacza „miejsce, w którym ludzie stają się bogami”. Według wierzeń indiańskich, to właśnie tutaj miał powstać świat. Wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO jest jedną z najczęściej odwiedzanych archeologicznych atrakcji w całej Ameryce Łacińskiej.

Będąc tam wdrapiemy się na Piramidę Słońca. Tam też ujrzymy Piramidę Księżyca, Pałace Pierzastych Muszli oraz Pierzastego Węża. Majestatyczne piramidy wraz z zespołami pałacowymi do dziś stanowią zagadkę dla wielu badaczy ich tajemnic. Są one najczęściej fotografowanymi obiektami w Meksyku.

Wieczór spędzimy degustując tequilę i poznając proces obróbki obsydianu, świętego kamienia, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem oraz szlachetnymi kamieniami. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

7.dzień

CANCUN

Po sniadaniu przelot do Cancun.

To meksykańskie miasto na półwyspie Jukatan, graniczące z Morzem Karaibskim, słynie z przepięknych plaż, licznych kurortów i bogatego życia nocnego. Spedzimy tu 3 kolejne dni cieszac sie kąpielami slonecznymi, życiem nocnym i przepysznym lokalnym jedzeniem.

Zakwaterowanie w hotelu all inclusive. Czas wolny na odpoczynek i plazowanie.

 

8.dzień

CANCUN - TULUM

W tym dniu stawiamy na odpoczynek i rekreację. Dla chętnych możliwość spędzenia przedpołudnia na plaży lub przy basenie luksusowego kurortu z doskonala infrastruktura turystyczna.

Od dziesieciolecia wybrzeże Jukatanu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Meksyku, kazdego roku miejsce to przyciąga ponad cztery miliony turystów. Jest błogosławiony wspaniałymi plażami z białym piaskiem, brzegami koralowców i idealną pogodą.

Czas wolny mozna wykorzystać na zwiedzanie Punta Nizuc, gdzie znajduje się wiele interesujących ruin Majów, znanych jako El Rey. Nazwano je po znalezieniu maski, która prawdopodobnie była poświęcona bogu słońca.

Kompleks stanowi około 47 budynków wraz z licznymi grobowcami zbudowanymi przez Majów od roku 900 AD. Szczególnie interesujące są dwie główne platformy ze swymi świątyniami, niegdyś częścią rynku i ważnymi obszarami ceremonialnymi.

Dla tych, którzy wolą zwiedzać z grupą przejazd do miasta Tulum. Szare ruiny w zestawieniu z turkusem wód Morza Karaibskiego sprawią, że historyczny skarb po Majach oszałamia nie tylko miłośników historii. Na terenie kompleksu góruje tzw. ”El Castillo”. Prawdopodobnie to właśnie w „zamku” miały miejsce główne uroczystości religijne.  Po zwiedzaniu starożytnego miasta udamy się do jednej z niezliczonych cenot – naturalnych studni usytuowanych w wapiennych jaskiniach lub grotach. Dla chętnych możliwość orzeźwiającej kąpieli w krystalicznych, słodkich wodach. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny.

 

9.dzień

CANCUN - CHICHEN ITZA

Kolejny dzień odpoczynku. Czas wolny na plażowanie, kąpiele w basenie lub wodach otaczających białe piaski meksykańskich plaż. Dla tych z Was, którzy nie lubią całymi dniami “wylegiwać się na słońcu” całodzienna fakultatywna wycieczka do Chichen Itza. Czeczenica, bo pod taką nazwą znamy to miejsce w Polsce, jest jedną z najważniejszych stref archeologicznych w całym Meksyku. Co więcej, jest jednym z SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA, więc nie może nas tam zabraknąć.

Wyruszymy ok. 7 rano, by po około 2,5 godzinach jazdy dotrzeć na miejsce. To prekolumbijskie miasto Majów, mimo że na przestrzeni wieków opustoszało, do dziś przypomina o potędze populacji mieszkającej w tym miejscu na przełomie X i XI wieku. Ogromne kamienne budowle, około 50 świątyń i obiektów, zachwycają i przyciągają tysiące turystów z całego świata. Najcenniejszym zabytkiem, jaki zobaczymy jest świątynia Kukulkana. To typowa piramida, która w odróżnieniu od Egipskich budowli posiada ścięty wierzchołek. Na szczyt prowadzi 365 schodów symbolizujących rok kalendarzowy. Zwiedzimy także zasługujące na szczególną uwagę: Świątynię Wojownika, Tzompantli, obserwatorium astronomiczne El Caracol, największe w Ameryce Środkowej boisko do obrzędowej gry w pelotę oraz tzw. Świętą Studnię, gdzie kiedyś składane były ofiary z ludzi ku czci boga deszczu.  Od tego punktu wywodzi się też nazwa kompleksu Chichén Itza oznaczającego „u wylotu studni Itza”.  Powrót do hotelu. Czas wolny.

10.dzień

CANCUN – CHICAGO

Ostatni dzień pobytu. Przygotowanie do podróży. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Chicago.

Program jest ramowy. Kolejnosc realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmiania. Msza swieta codziennie( w miare mozliwosci w wybranych sanktuariach)

Pielgrzymka “Mexico/Cancun- Pilgrimage to Our Lady of Guadalupe” z anglojęzycznym pilotem

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$3295 10 dni 10-01-2024

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$2895 10 dni 05-20-2024

Meksyk 2024- pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z trzydniowym odpoczynkiem w Acapulco. Grupa angielskojęzyczna).

N/A 10 dni
Meksyk

Meksyk – Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. Wyjazd 8 dni.

$1595 8 dni 05-24-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 25