Pielgrzymka – Amerykańska Częstochowa i Arka Noego

4 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $995

Cena zawiera

 • Noclegi w  hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych (istnieje możliwość rezerwacji pokoju 3 osobowego – cena wycieczki $895 lub 4 osobowego -cena wycieczki $855),
 • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie,
 • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej,
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika,
 • Opiekę duchownego,
 • Codzienna msza święta,
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu,

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach, (możliwość zakupienia pakietu 3 obiadów i 1 lunchu w cenie dodatkowo $100 od osoby),
 • Biletów wstępu,
 • Wydatków natury osobistej/zwyczajowe napiwki itp.,
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.,

MUZEUM STWORZENIA /PETERSBURG, KY – CINCINNATI, OH/KOSCIOL POD WEZWANIEM SW. FRANCISZKA KSAWEREGO – ARKA NOEGO/WILLIAMSTOWN, KY – WASHINGTON DC/BIALY DOM, POMNIK TADEUSZA KOSCIUSZKI, MONUMENT WASHINGTONA, MONUMENT LINCOLNA, CENTRUM KULTURY PAPIEZA JANA PAWLA II, BAZYLIKA NIEPOKALANEGO POCZECIA – AMERYKANSKA CZESTOCHOWA/SANKTUARIUM – NIAGARA FALLS STATE PARK/GOAT ISLAND, CAVE OF THE WIND – SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - MUZEUM STWORZENIA - CINCINNATI - ARKA NOEGO

Wyjazd sprzed JOM o godzinie 3 rano. Pierwszy krótki postój jest planowany w okolicach Indianapolis ( dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą suchego prowiantu ). Następnie udamy się do Muzeum Stworzenia w Petersburgu, KY – prezentującego powstanie wszechświata, życia człowieka i jego wczesnej historii młodej Ziemi – według zwolenników kreacjonizmu – opartego na dosłownej interpretacji Księgi Rodzaju. Spacerując po muzeum poznamy wiele odpowiedzi – biblijnych i naukowych – na pytania dotyczące stworzenia świata.
W południe Msza Św. w kościele jezuitów w Cincinnati, OH. Kościół pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego ( St. Francis Xavier Church ) zbudowali jezuici w 1859 roku. Oni też kierowali tą parafią od początku jej istnienia, tj. od 1840 roku. Przy parafii tej jezuici prowadzili szkołę średnią i uniwersytet – obecnie przeniesione na przedmieścia Cincinnati. Po Mszy przejeżdżamy do Williamstown, KY gdzie powstała ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą biblijną historię o potopie i Noem, który na arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię. We wnętrzach arki możemy znaleźć ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Zwiedzający będą mogli oglądać także pokazy z udziałem żywych zwierząt. Wszystko to ulokowane jest na siedmiu piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat. Przejazd do Waszyngtonu – po drodze przerwa na obiad. Nocleg w okolicy Waszyngtonu.

 

CHICAGO - MUZEUM STWORZENIA - CINCINNATI - ARKA NOEGO

2.dzień

WASZYNGTON HIGHLIGHTS

Rano dojazd do Washington DC. Miasto to leży nad rzeką Potomac. Zamieszkuje go ponad 600 tysięcy ludzi. Założone decyzją Kongresu w 1790 roku a od 1800 jest stolicą Stanów Zjednoczonych. Znajduje się to siedziba Prezydenta, Kongresu, ministerstw, departamentów i urzędów federalnych. Mają tu swoją siedzibę między innymi Bank Światowy czy Organizacja Państw Amerykańskich. Znajduje się tu również największa na świecie biblioteka – Library of Congress, która mieści ponad 95 milionów woluminów oraz wiele mikrofilmów i dyskietek komputerowych. W Waszyngtonie jest wiele miejsc wartych obejrzenia i uwagi, my zobaczymy : Biały Dom, Pomnik Tadeusz Kościuszki, Monument Washingtona, Monument Lincolna, Msza Święta w Centrum Kultury Papieża Jana Pawła II, Bazylika Niepokalanego Poczęcia. Po południu wyjazd w kierunku “Amerykańskiej Częstochowy”. Nocleg w Doylestown.

 

WASZYNGTON HIGHLIGHTS

3.dzień

DOYLESTOWN - AMERYKANSKA CZESTOCHOWA/SANKTUARIUM

Śniadanie. Msza Św. “Amerykańska Częstochowa” – zwiedzanie: Sanktuarium, Dawny Kościół, Cmentarz. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej powstało z inicjatywy ojca Michała Zembrzuskiego. Jego założeniem było stworzenie w Stanach Zjednoczonych odpowiednika polskiej Częstochowy. Na uroczystościach poświęcenia świątyni, która powstała tam w 1966 roku pojawił się sam prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon B. Johnson. Wewnątrz świątyni znajduje się replika obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce premiera Polski – Ignacego Jana Paderewskiego. Msza Sw. w Sanktuarium. Przejazd na nocleg.

DOYLESTOWN - AMERYKANSKA CZESTOCHOWA/SANKTUARIUM

4.dzień

NIAGARA FALLS STATE PARK - CHICAGO

Wizyta w miasteczku Niagara City i najstarszym parku stanowym w USA, Niagara Falls State Park. Oglądanie wodospadów z wieży widokowej oraz jedna z największych atrakcji parku – rejs statkiem pod wodospady. W Visitor Center krótki film o historii powstania Niagara Falls. Spacer po Koziej Wyspie (Goat Island) i oglądanie głównego wodospadu o nazwie Końska Podkowa (Horseshoe).
Zwiedzanie Jaskini Wiatrów (Cave of the Wind), w czasie którego podchodzimy pod wodospad „Amerykanin”. Przejście na Wyspę Luna gdzie z punktów widokowych podziwiać można wodospady Amerykanin i Welon Panny Młodej (Bridal Veil). Msza Sw. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej (Fatima Shrine). Spacer po otaczających świątynię ogrodach, gdzie wśród figur wszystkich świętych odnaleźć można swojego patrona. Wyjazd do Chicago. Planowany powrót ok. północy.

 

NIAGARA FALLS STATE PARK - CHICAGO

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).