Our Lady of La Salette. Sanctuary Notre-Dame de La Salette, France

Francja 2024. Paryż, Lourdes, La Salette

13 dni
09-29-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog Pielgrzymki
Cena $3495

Cena zawiera

 • Międzynarodowy bilet lotniczy z NJ. O ile to możliwe loty bezpośrednie- do potwierdzenia przez biuro bliżej wylotu;
 • Noclegi w hotelach 3 i 4* w pokojach klimatyzowanych z łazienką;
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych;
 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje). Nie dotyczy dni przelotu. Ilość posiłków tych dniach adekwatna do godzin przylotu/ wylotu;
 • Koszt biletów wstępów;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota z USA (o ile to możliwe);
 • Opiekę przewodników lokalnych w języku polskim;
 • Transport prywatnym klimatyzowanym autokarem na całej trasie zwiedzania. Pojazd z AC/OC, TV, mikrofonem;
 • Koszty parkingów, przejazdów autostradą i wjazdów do miast oraz zakwaterowania dla kierowcy;
 • Transfery z i na lotniska na terenie Europy;
 • Sprzęt nagłaśniający;
 • Koszt grupowego ubezpieczenia medycznego;
 • Opiekę duchową;
 • Taksę klimatyczną.

Cena nie zawiera

 • Opłat bagażowych o ile nie są wliczone w taryfę przewoźnika;
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach;
 • Zwyczajowych napiwków (do potwierdzenia przed wylotem);
 • Wydatków natury osobistej (drinki, alkohole, pamiątki, ofiara/intencja mszalna);
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp;
 • Ubezpieczenia turystycznego;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego ok $700. Do potwierdzenia bliżej wylotu.

Francja 2024. Paryż, Lourdes, La Salette. Kraj o bogatej historii, kulturze i pięknych krajobrazach. Znany z romantycznych uliczek Paryża, malowniczych winnic i majestatycznych Alp, ponadto miejsc objawien Maryjnych na terenie calego kraju.

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

USA - PARYŻ

Spotkanie na lotnisku Newark w NJ, odprawa paszportowo-bagażowa i lot do Europy. Tak zaczyna sie podróż ktorej celem jest Francja i jej sanktuaria. Paryż, Lourdes, La Salette. Uwaga: Możliwość przelotu z Chicago.

Wieża Eiffela, Paryż. Francja

2.dzień

PARYŻ- LISIEUX

Przylot do Paryża w godzinach przedpołudniowych. Następnie przejazd autokarem do
Lisieux, malowniczego miasta położonego w północno-zachodniej Francji. Lisieux jest miejscem szczególnie ważnym dla katolickich pielgrzymów. To tutaj, w XIX wieku, żyła i działała św. Teresa z Lisieux, znana również jako Mała Teresa z Dzieciątka Jezus. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3.dzień

LISIEUX-UROCZYSTOSCI KU CZCI ŚW.TERESY

Sniadanie w hotelu, następnie udział w coroczne uroczystościach związanych z rocznica śmierci świętej. Te dni są celebrowane w sposób szczególny w klasztorze Karmelitów, gdzie św. Teresa spędziła większość swojego życia. Zobaczymy kilka kluczowych punktów związanych z życiem i dziedzictwem św. Teresy z Lisieux m.in.: Bazylikę Świętej Teresy z Lisieux, jej dom rodzinny Świętej Teresy, oraz Kosciół Świętego Piotra, gdzie została ochrzczona i uczęszczała na msze święte.

 

4.dzień

LISIEUX-TOURS

Śniadanie, następnie przejazd na zwiedzanie dwóch zamków nad Loarą: Chenonceaux i Chambord . Oba reprezentują wybitne osiągnięcia architektury renesansowej, są symbolem bogactwa i potęgi ówczesnych władców francuskich. Po zwiedzaniu przejazd do Sanktuarium św Marcina w Tours. Sanktuarium składa się z kilku zabytkowych kościołów i kaplic, z których najważniejsze to Bazylika Świętego Marcina (Basilique Saint-Martin) oraz Katedra Świętego Gatiana (Cathédrale Saint-Gatien). Bazylika św. Marcina została zbudowana na miejscu grobu świętego i jest miejscem szczególnie ważnym dla pielgrzymów. Przejazd na kolacje i nocleg.

Chenonceaux, Francja
Chenonceaux, Francja
5.dzień

TOURS-LOURDES

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu następnie przejazd w kierunku Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem procesja ze świecami z figura Matki Bożej nocleg w Lourdes.

Sanktuarium w Lourdes, Francja
Sanktuarium w Lourdes, Francja
6.dzień

LOURDES

Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Lourdes: msza św. i nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami Maryi oraz życiem św. Bernadety Soubirous. Obiadokolacja w Lourdes. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Lourdes.

7.dzień

LOURDES-CARCASSONNE-AVIGNON

W tym dniu, po sniadaniu zwiedzanie średniowiecznego miasta z Twierdzą Carcassonne. Historia twierdzy sięga czasów starożytnych, ale to głównie w średniowieczu Carcassonne rozwinęła się jako potężna twierdza obronna. Składa się ona z dwóch części: Cité, czyli Starego Miasta, które znajduje się na wzgórzu, oraz Bastide Saint-Louis. Cité de Carcassonne otoczona jest potężnymi murami obronnymi, z licznymi wieżami, bramami i fortyfikacjami, które nadają jej charakterystyczny wygląd. Po spacerze wąskimi uliczkami, kamiennymi domami, licznymi sklepikami, restauracjami i kawiarniami udamy się do Avignon. Kolacia i nocleg.

Carcassonne, Francja
Carcassonne, Francja
8.dzień

AVIGNON-LA SALETTE

Sniadanie i zwiedzanie historycznego Avignon. Nawiedzimy wybudowaną w stylu romańskim i barokowym katedre Notre–Dame–des– Doms. Po spacerze legendarnym moście Św. Benezeta znanym również jako Most w Pieśni przejazd do La Salette jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Francji. Obiadokolacja i nocleg.

Katedra Notre–Dame–des– Doms, Francja
Katedra Notre–Dame–des– Doms, Francja
9.dzień

LA SALETTE

Dzien rozpocznie poranna Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w Nabożeństwie Maryjnym. Obiadokolacja i nocleg.

Francja
Francja
10.dzień

LA SALETTE-GAP-LYON-ARS SUR FORMANS

Sniadanie i przejazd do Gap. Nawiedzenie głownej swiatyni: katedry Saint-Étienne oraz zwiedzanie sanktuarium Notre-Dame du Laus, gdzie według tradycji Maryja objawiła się prostemu wieśniakowi w XVII wieku. Następnie transfer do Lyon. W miescie zwiedzanie starówki (Vieux Lyon) będącej  jedną z najlepiej zachowanych dzielnic średniowiecznych w Europie, z wąskimi brukowanymi uliczkami, kolorowymi kamienicami i malowniczymi placami. Nawiedzimy Katedrę Świętego Jana (Cathédrale Saint-Jean) oraz sanktuarium maryjne Bazylika Notre-Dame de Fourvière. Obiad i nocleg w Ars-sur-Formans.

Saint-Étienne de Châlons, Francja
Saint-Étienne de Châlons, Francja
11.dzień

ARS SUR FORMANS-NEVERS- PARYŻ

Śniadanie. Przejazd do Ars – miasta Św. Jana Marii Vianney – patrona proboszczów. Nawiedzimy sanktuarium poświęcone św. Janowi Marii Vianneyowi. Centralnym punktem jest kościół parafialny, gdzie znajduje się jego grób oraz muzeum poświęcone jego życiu i działalności duszpasterskiej.

Po przerwie na lunch (we własnym zakresie) przejazd do Nevers, gdzie spoczywa św. Bernadeta Soubirou. Po nawiedzeniu Sanktuarium w Nevers,gdzie spędziła ostatnie lata swojego życia, gdzie zmarła i gdzie zostało pochowane jej ciało przejazd w kierunku Paryża. Obiadokolacja i nocleg.

Pałac Ducal, Nevers, France
Pałac Ducal, Nevers, France

 

12.dzień

PARYŻ

Śniadanie. Całodzienne i intensywne zwiedzanie najważniejszych atrakcji Paryża. Trase zwiedzania zaczniemy od średniowiecznego centrum miasta zlokalizowanego na wyspach Ille de la Cite oraz Ille de Saint Luis na Sekwanie. Podziwiać będziemy ikoniczną  Katedrę Notre Dame – symbol miasta i najsłynniejszą świątynię Paryża, Pałac Sprawiedliwości otaczajacy  Świętą Kaplicę z ogromnymi witrażami i charakterystycznym gotyckim stylem. Zobaczymytakie miejsca jak: Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie, Kaplicę Cudownego Medalika – miejsce objawień Matki Boskiej siostrze Katarzynie Laboure, Bazylika Sacre Coeur na Wzgórzu Montmartre z monumentalnym dzwonem Savoyarde, oraz wieża Eiffla i Pola Marsowe. Dzien pelny wrazen zakończymy pożegnalną obiadokolacja. Powrót na nocleg.

Paryż, Francja
Paryż, Francja

 

 

13.dzień

PARYŻ- USA

Tego dnia pożegnamy Francje. W zależności od godziny wylotu śniadanie w hotelu lub w formie suchego prowiantu.  Przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowa- lot powrotny do USA.

Łuk Triumfalny, Francja
Łuk Triumfalny, Francja

Program jest ramowy. Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranych sanktuariach).

Odkryj również nasze inne propozycje pielgrzymek i wycieczek:

Gruzja i Armenia- pielgrzymka

Bali 2024: rajska wyspa

Memorial Day Weekend 2024: Iowa-Minnesota-Wisconsin

 

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Europa i jej sanktuaria. Barcelona – Lourdes – Santiago de Compostela – Braga – Fátima.

Europa i jej sanktuaria. Barcelona – Lourdes – Santiago de Compostela – Braga – Fátima.

$2995 11 dni 10-01-2024 10-12-2024
Włochy- pielgrzymka. Wenecja, Asyż, Padwa, Florencja, Rzym- bo tam prowadzą wszystkie drogi!!!

Włochy- pielgrzymka. Wenecja, Asyż, Padwa, Florencja, Rzym- bo tam prowadzą wszystkie drogi!!!

$1995 13 dni 10-08-2024 10-06-2025
Europa i jej sanktuaria. Barcelona – Lourdes – Santiago de Compostela – Braga – Fátima.

Europa i jej sanktuaria. Barcelona – Lourdes – Santiago de Compostela – Braga – Fátima

$2350 11 dni 09-12-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 21