12 dni

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

$2895
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Pielgrzymka Ziemia Święta i Jordania

TEL AVIV- BETLEJEM: BAZYLIKA NARODZENIA CHRYSTUSA)-GÓRA OLIWNA- KOŚCIÓŁ PATER NOSTER- BAZYLIKA MĘKI PAŃSKIEJ- KAPLICA OBELG- OŁTARZ PRZYBYCIA DO KRZYŻA- CEZAREA NADMORSKA- HAJFA- GÓRA TABOR- KANA GALILEJSKA- NAZARET- JEZIORO GALILEJSKIE- GÓRA BLOGOSŁAWIEŃSTW-STARA SYNAGOGA W KAFARNAUM- AMMAN- MADABA- GÓRA NEBO- PETRA- DŻERASZ- POLE PASTERZY- EIN KAREM Z KOŚCIOŁEM NAWIEDZENIA ŚW. ELŻBIETY I NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA- MUZEUM HOLOKAUSTU- GROTA MLECZNA- GROTA ŚW. HIERONIMA- PUSTYNIA JUDZKA- JERYCHO- MORZE MARTWE- RZEKA JORDAN- JEROZOLIMA- ŚCIANA PŁACZU- GÓRA SYJON.

Kaniony

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO- TEL AVIV

Zbiórka grupy na lotnisku. Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem. Przelot do Tel Aviv.

2.dzień

TEL AVIV- BETLEJEM

Przylot do Tel Avivu, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu w Betlejem na odpoczynek.

3.dzień

BETLEJEM

Po zjedzeniu śniadania udamy się na szczyt Góry Oliwnej by podziwiać rozciągnięte na zboczach gaje oliwne, oraz panoramę Wzgórza Świątynnego i murów Starego Miasta.

W tym dniu zwiedzimy: Kościół Pater Noster -Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał). Obejrzymy Bazylikę Męki Pańskiej, oraz rozmieszczone w około kaplice i ołtarze – m.in. Kaplica Obelg, Ołtarz Przy-bicia do Krzyża, Kaplica Odnalezienia Krzyża Świętego, Ołtarz Matki Bożej Bolesnej.

 

4.dzień

CEZAREA NADMORSKA- HAJFA- KANA GALILEJSKA- NAZARET

Po śniadaniu wyruszymy do Cezarei Nadmorskiej, gdzie spędzimy kilka godzin zanim udamy się do największego portu przeładunkowego i pasażerskiego w Hajfie. Z Góry Karmel obejrzymy krajobraz ogrodów Bahajskich. Zobaczymy kości Stella Maris – miejsce pielgrzymek czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, poświęcone Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi.

Następnie wieloosobowymi taksówkami skierujemy się na Górę Tabor, skąd rozciąga się widok na całą okolicę. W Kanie Galilejskiej skosztujemy lokalnego wina, a po krótkim odpoczynku przejedziemy do Nazaretu, by ujrzeć Bazylikę Zwiastowania i Kościół Św. Józefa.

Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg w Nazarecie.

 

5.dzień

JEZORO GALILEJSKIE- GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW- AMMAN

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie i znajdującej się na jego brzegu Górę Błogosławieństw. Udamy się na jej szczyt by podziwiać mieszczące się tu sanktuarium i niesamowite widoki na ruiny Kafarnuam, Jezioro Galilejskie, oraz znaczny obszar Galilei.

W Kafarnaum obejrzymy Starą synagogę, przed wizytą w Kościele Prymatu Piotra w Tabga udamy się w rejs po Jeziorze Galilejskim i skosztujemy ryby św. Piotra.

Późnym popołudniem przejazd na granicę z Jordanią, formalności graniczne i przeprawa do Ammanu. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

6.dzień

MADABA- GÓRA NEBO- PETRA

Rano transfer do Madaba . Tu zwiedzimy kościół św. Jerzego, następnie z wysokości Góry Nebo zobaczymy Ziemię Obiecaną – całą dolinę Jordanu od Morza Martwego do Jerozolimy. Obejrzymy pozostałości starożytnych kościołów i świątyń.

Dzień zakończy rajd po pustynnych piaskach. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

7.dzień

PETRA- AMMAN

Śniadanie. Wizyta w Petrze . Wykute w skale zabytki obejrzymy spacerując kanionem Siq. Zwiedzimy: Skarbiec Faraona, Rzymski amfiteatr, królewskie grobowce i szereg innych atrakcji.

Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

8.dzień

AMMAN- DŻERASZ- BETLEJEM

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Jordanii. Po obejrzeniu najważniejszych atrakcji miasta wyruszymy do Dżerasz, gdzie zachowały się ruiny kościołów chrześcijańskich i pięknie zachowane rzymskie miasto.

Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Nocleg w Betlejem.

 

9.dzień

POLE PASTERZY-DEIR ER RAWATI SIJAR AL GHANAM- EIN KAREM- YAD VASZEM- BETLEJEM

Rano wizyta na Polu Pasterzy oraz dwóch chrześcijańskich sanktuariach: Deir er-Ra’wat, i Sijar al-Ghanam. Następnie Ein Karem z kościołem Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Historię żydowskich ofiar holokaustu przybliży Nam wizyta w Muzeum Holokaustu – Yad Vaszem.

Uwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie Betlejem – odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa, zajrzymy do Groty Mlecznej i położonych w pobliżu: Groty św. Hieronima w kościele św. Katarzyny i Groty Narodzenia Jezusa. Dzień uwiecznimy obiadokolacją w Betlejem.

Nocne wrażenia city trip: “Jerozolima nocą”

10.dzień

PUSTYNIA JUDZKA- JERYCHO-MORZE MARTWE- RZEKA JORDAN- BETLEJEM

Po zjedzeniu śniadania przejedziemy przez Pustynię Judzk udając się do Jerycho. Kolejką linową wjedziemy na Górę Kuszenia i obejrzymy drzewo Sykomora. Nad Morzem Martwym skorzystamy z uroków plaży i możliwość zakupu kosmetyków. Przystaniemy przy rzece Jordan by móc odnowić sakrament chrztu.

Dzień zakończymy wizytą w kościele i grobowcu Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

11.dzień

JEROZOLIMA- DROGA KRZYŻOWA- ŚCIANA PŁACZU- GÓRA SYJON

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy.

Przejdziemy przez bram Św. Szczepana i weźmiemy udział w procesji upamiętniając wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podejmiemy trud przebycia Drogi Krzyżowej od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego.

Czas na osobistą modlitwę. Prośby do Boga, zgodnie z tradycją włożymy między kamienne ściany Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).

Przekonamy się, czy Góra Syjon rzeczywiście jest najwyższym punktem starożytnej Jerozolimy. Zwiedzimy Kościół Zaśnięcia NMP, wieczernik ze znajdującym się w jego wnętrzu Grobem Króla Dawida, oraz Kościół św. Piotra w Galicantu.

Uwieńczeniem podróży będzie uroczysta kolacja w stylu beduińskim z występem folklorystycznym.

12.dzień

TEL AVIV-CHICAGO

Śniadanie w zależności od godziny wylotu. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Przelot do kraju. Planowany powrót do Chicago 26 listopada godzina 12:50AM.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

 

Sprawdź podobne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych Chicago- Tel Aviv- Chicago
 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) w wybranych hotelach
 • Ryba Św. Piotra
 • Wycieczka “Jerozolima nocą”
 • Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia,
 • Taksówki na Górę Tabor,
 • Prom po Jeziorze Galilejskim,
 • Uroczysta kolacja w stylu beduińskim,
 • Zestawy nagłaśniające,
 • Codzienne msze święte (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium)
 • Wszystkie obiekty płatne na terenie Izraela
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na całej trasie wycieczki
 • Transfery z/ na lotnisko
 • Licencjonowany przewodnik polskojęzyczny na terenie Jordanii
 • Licencjonowani przewodnicy na terenie Izraela
 • Pilot polskojęzyczny na całej trasie wycieczki
 • Bilety do Petry
 • Wycieczka fakultatywna do Madaba
 • Bilety wstępu na Górę Nebo
 • 2 godzinny rajd Jeep-ami po Pustyni Wadi Rum
 • Opłaty miedzy graniczne
 • Opieka duchowa

 

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwków $100/ os na cały czas wyjazdu
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – do potwierdzenia w biurze
 • Koszt testów na COVID. (Konieczność wykonywania testu- zgodnie z wymaganiami kraju docelowego.)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).