Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

9 dni
09-03-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog pielgrzymki:
Cena $2795

Cena zawiera

 

 • Kosztu biletu lotniczego Chicago-Lima- Chicago;
 • Kosztu biletu krajowego Lima-Cusco-Lima;
 • Opłaty bagażowe zgodnie z taryfą operatora;
 • Zwiedzanie zgodnie z programem;
 • Noclegi w hotelach o wysokich standardach turystycznych;
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych;
 • Bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie.
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu;
 • Transport z i na lotnisko na terenie Peru;
 • Wyżywienie dwa razy dziennie (oprócz dni przelotów). Bez napojów innych niż woda;
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę lokalnych przewodników w języku polskim;
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne;
 • Opłaty podatkowe;
 • Opiekę duchową;
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach.

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach;
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, pamiątki, dewocjonalia, intencje i ofiary mszalne;
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp;
 • Zwyczajowych napiwków, koszt do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym- ok $100
 • Ubezpieczenia turystycznego;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego $400. Koszt do potwierdzenia w biurze.

Peru

Przepiękne, starannie dobrane kościoły w stylu inkasko- kolonialnym. Sentymentalne, szczególnie dla Polaków, Sanktuarium w Pariacoto. Fascynujące fragmenty stolicy Peru- Limy. Piękne widoki na Andy w rejonie Cusco. Duża dawka historii oraz kultury. To Nasza propozycja wyjazdu pielgrzymkowego po dawnym kraju Inków.

 

Kultura i historia

Pielgrzymka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – LIMA

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Limy. Przylot do stolicy Peru w godzinach wieczornych. Po załatwieniu formalności emigracyjnych przejazd do hotelu na nocleg. Czas wolny i odpoczynek.

2.dzień

LIMA- PARIACOTO-LIMA

Po śniadaniu wyruszymy do Pariacoto. Po drodze zwiedzimy jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych w Peru i zatrzymamy się przy świątyni Sechin. W samym mieście weźmiemy udział w nabożeństwie ku czci męczeńskiej śmierci Naszych rodaków- ojca Michała i Zbigniewa. Przejdziemy drogą krzyżową z domu franciszkanów, gdzie znajduje się kaplica z grobem męczenników, aż po miejsce w którym zginęli. Wieczorem powrót do Limy.

 

 

3.dzień

LIMA- CUSCO

W dniu trzecim całodniowe zwiedzanie stolicy Peru. Spacerując po Limie szczególną uwagę zwrócimy na liczne polskie akcenty i znane osobistości polskiego pochodzenia, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. W następstwie państwa Peru. Eksploracje i poznawanie historii „Miasta Królów” rozpoczniemy od Plaza Mayor i rozmieszczonych wokoło atrakcji turystycznych. Obejrzymy Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi i Dworzec Kolei Transandyjskiej.  Odwiedzimy najważniejsze religijne obiekty w Limie, by móc się pomodlić i podziwiać pozłacane ołtarze oraz ozdobne kopuły. Zobaczymy m.in. Bazylikę Św. Dominika, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Katedrę Św. Franciszka. Odbędziemy wycieczkę po tajemniczych katakumbach klasztoru Świętego. Oba miejsca przybliżą Nam historię peruwiańskich świątyń.  Późnym popołudniem przejazd na lotnisko. Wieczorny transfer do Cusco.

 Cusco, Peru
4.dzień

CUSCO-MORAY-MARAS SALINERAS-OLLANTAYTAMBOO- AGUAS-CALIENTES

Okolice Cusco- historycznej stolicy państwa Inków zwanego Tahuantinsuyo to przepiękne tereny, które warto poznać. Zwiedzanie rozpoczniemy wyprawą do niepowtarzalnej i urokliwej krajobrazowo Świętej Doliny Inków. W tym dniu obejrzymy ruiny obiektu archeologicznego w Moray oraz saliny w Salineras de Maras. Nie zabraknie wizyty w inkaskich ruinach w uroczym miasteczku Ollantaytambo. Msza święta w jednym z malowniczo usytuowanych, na trasie, kościołów( w Chinchero, Maras lub Ollantaytambo). Wieczorem odwiedzimy ludowe targowisko, następnie udamy się na dworzec kolejowy, skąd pociągiem turystycznym „Expedition” przejedziemy do Aguas Calientes. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 Cusco, Peru 
5.dzień

AGUAS CALIENTES- MACHU PICCHU-CUSCO

Rankiem wyruszymy w kierunku ruin „Zaginionego Miasta Inków”. Machu Picchu uznawane za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Zwiedzimy poszczególne sektory: świątynie, dzielnice mieszkalne, kamieniołom i kalendarz słoneczny. Poznamy historie powstania i odkrycia tego miejsca. Wyjdziemy po licznych kamiennych stopniach, by ze szczytu móc podziwiać ruiny w całej ich okazałości oraz cieszyć się widokiem na Huayna Picchu i rzekę Urubamba opływającą kamienne miasto. Dla chętnych możliwość odbycia dłuższego spaceru do Inti Punku- Bramy Słońca. Dzień zakończymy w Cusco wieczorną mszą świętą w jednym z lokalnych kościołów.

 Machu Picchu., Peru
6.dzień

CUSCO

Śniadanie. Dzień szósty jest dniem wolnym na samodzielny spacer po centrum miasta oraz pobliskiej dzielnicy San Blas. Wieczorne spotkanie grupy. Kolacja. Nocleg.

 Cusco, Peru.
7.dzień

CUSCO- COCHAHASI ZOO- PISAC- ANDAHUAILLIAS- CUSCO

Dzień siódmy jest kolejnym, nieco intensywniejszym dniem wyprawy. Rano, po śniadaniu udamy się w kierunku ruin w Pisac. Zaobserwujemy proste i zaawansowane konstrukcje budowlane z czasów Inków oraz ręcznie obrabiane monolity. Międzyczasie będziemy chłonąć i kontemplować różnorodną i oryginalną scenerię pokrytych śniegiem gór, kwitnących łąk, ciemnoniebieskich jezior z unikatową florą i fauną. Poznamy najpiękniejsze peruwiańskie zwierzęta i dowiemy się dlaczego są tak cenne nie tylko w Peru ale i na całym świecie. Będzie okazja pospacerować po lokalnym, bajecznie kolorowym ryneczku miasta. Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie XVII w Kościoła pod wezwaniem Świętego Piotra Apostoła w Andahuaylillas(Przez wielu nazywany „Kaplicą Sykstyńską Ameryki”). Jeżeli będzie taka możliwość. Tutaj odbędzie się ostatnia, w rejonie Cusco, msza święta z udziałem Naszej grupy. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

 Pisac, Peru
8.dzień

CUSCO-LIMA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Cusco i przelot do Limy. Jeżeli czas pozwoli odwiedzimy dodatkowe atrakcje turystyczne miasta, których nie udało się zobaczyć w trzecim dniu pobytu. Zwiedzimy Muzeum Larco Herrera i mieszczącą się w nim niezwykłą kolekcję: wyrobów garncarskich, ze złota, ceramiki i materiałów z czasów prainkaskich. Będzie okazja odwiedzić Inca Market. Dzień zakończymy spacerem po Miraflores w okolicy Larcomar, z zachodem słońca i pożegnalną kolacją. Nocleg

 Lima, Peru.
9.dzień

LIMA-USA

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot z Limy. Lot powrotny do kraju

Sprawdź inne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polscy Meczennicy z Pariacoto. Pielgrzymka do Peru

$2895 10 dni 05-20-2024

Meksyk 2024-pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z dwudniowym odpoczynkiem w Acapulco).

$1695 9 dni 12-05-2024

Meksyk 2024- pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. (Wyjazd z trzydniowym odpoczynkiem w Acapulco. Grupa angielskojęzyczna).

$1995 10 dni 12-07-2024

Meksyk – Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe. Wyjazd 8 dni.

$1595 8 dni 05-24-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 22